mod_eprivacy

baner strony

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 w Grębocinie

07 kwietnia obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku hasłem przewodnim był temat DEPRESJA - POROZMAWIAJMY O NIEJ.  W tym dniu odbywały się w gabinecie pielęgniarki szkolnej konsultacje dotyczące zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia,była również możliwość zmierzenia BMI,ciśnienia oraz badanie wzroku. Dzięki pomocy Rady Rodziców ufundowane zostały owoce i warzywa,które następnie zostały rozdane wśród całej społeczności szkolnej. Zdrowe przekąski bardzo przypadły uczniom i nauczycielom do gustu i bardzo szybko zostały zjedzone. Bardzo ciekawym sposobem dotarcia do dzieci i młodzieży z tematyką zdrowia okazało się przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt.,,RZEPKA" zaprezentowane przez szkolne koło teatralne prowadzone przez Panią Małgorzatę Rozesłaniec oraz Panią Małgorzatę Prątnicką-Bartosińską. Kończąc przedstawienie młodzi aktorzy chórem powiedzieli hasło , które świetnie wpisuje się w obchody Święta Zdrowia: ,,KTO JE RZEPĘ ,TEN MA KRZEPĘ ". Dodatkowo przedstawione zostały przez Panią Różę Depczyńską,naszą szkolną pielęgniarkę zasady zdrowego żywienia oraz sposoby spędzania aktywnie czasu wolnego. Nad przebiegiem i organizacją imprezy czuwała Pani Dyrektor Aleksandra Lisiecka oraz Szkolny Zespół  Do Spraw Promocji Zdrowia.