Nasza świetlica

Nasza świetlica w Szkole Podstawowej w Grebocinie wpisuje się elastycznie w szkolny harmonogram wydarzeń i imprez i przez to tętni życiem oraz  licznymi działaniami. W ostatnim czasie wszyscy pracownicy świetlicy włączyli się w obchody 100 lecia Niepodległości Polski przygotowując dekoracje zewnętrzne i wewnętrzne, zdobiąc gazetki czy okna  oraz tworząc kotyliony na uroczyste obchody. 
W świetlicy też najbardziej widać daną porę roku, zatem po różach z suszonych liści, jeżykach, parasolkach , drzewach obsypanych kolorowymi liśćmi od razu poznacie, że nastała Złota Polska Jesień. A gdy zaczyna padać i robi się pochmurno, na świetlicy - w ciepłej atmosferze - gramy w przeróżne gry dydaktyczne, konstruujemy z klocków,  czytamy , kolorujemy czy bawimy się w kącikach z przyjaciółmi. Czas po lekcjach to też dobra pora by z pomocą wychowawców świetlicy odrobić zadane prace domowe lub coś jeszcze przekąsić gdy rodzice są w pracy. 
A w najbliższym czasie szykujemy się do obchodów Dnia Pluszowego Misia i celebrowania przygotowań do cudownych Świąt Bożego Narodzenia, w tym świątecznego kiermaszu.