mod_eprivacy

baner strony

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 w Grębocinie

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”, której celem jest zwrócenie uwagi na funkcjonowanie osób z problemami wzrokowymi. W ramach Międzynarodowego Dnia Białej Laski samorząd uczniowski przygotował wystawę, informującą, jak należy pomagać osobom niewidomym i słabowidzącym oraz zachęcił uczniów do wypełnienia zadań dla klas:

- obejrzenie filmu oraz zapoznanie uczniów z materiałami edukacyjnymi na lekcjach wychowawczych

- zaprojektowanie przez uczniów kartek rozpoznawalnych dotykiem oraz zredagowanie życzeń i wysłanie do Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy z okazji 150-lecia.

- redagowanie listu do osoby niewidomej jako odpowiedź na list Adama.

20 października 2021 w Dniu Białej Laski samorząd przeprowadził quiz z kodami QR dla drużyn reprezentujących każdą klasę. Pytania dotyczyły sposobu poinformowania niewidomego, gdzie znajduje się dany przedmiot, wskazania drogi niewidomemu, sposobu poprowadzenia niewidomego, wskazania, gdzie niewidomy ma usiąść.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na wykonanie dotykowego plakatu dotykowego pt. „Jestem Europejczykiem – tradycyjne symbole krajów europejskich”. Piękne prace zostały wysłane, czekamy na wyniki.