# dla każdego dziecka

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskich obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF zaplanowanych na 19 listopada. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko lub przygotowali niebieskie dodatki. Również Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor wsparły akcję, ubierając się na niebiesko.Tego dnia klasy, odbywające lekcje w szkole, stawały do wspólnego zdjęcia z # dla każdego dziecka. Wychowawcy w oparciu o prezentacje i materiały UNICEF przeprowadzili lekcje o prawach dziecka. Samorząd Uczniowski przygotował szkolne gazetki związane z rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przeprowadził również klasowy turniej „Czy znasz swoje prawa?” Dzieci z klas O oraz I-III wykonały kolorowankę „Pokoloruj swoje prawa” oraz przygotowały kreatywne ozdoby specjalnie na obchody w szkole. Wszyscy uczniowie wykonywali prace przy użyciu kredy, przedstawiające artykuły o prawach dziecka. Wydarzenie wpisuje się w kalendarz uroczystości obchodzonych w szkole.

View the embedded image gallery online at:
https://grebocin.com/samorzad#sigProId67290e1817

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”, której celem jest zwrócenie uwagi na funkcjonowanie osób z problemami wzrokowymi. W ramach Międzynarodowego Dnia Białej Laski samorząd uczniowski przygotował wystawę, informującą, jak należy pomagać osobom niewidomym i słabowidzącym oraz zachęcił uczniów do wypełnienia zadań dla klas:

- obejrzenie filmu oraz zapoznanie uczniów z materiałami edukacyjnymi na lekcjach wychowawczych

- zaprojektowanie przez uczniów kartek rozpoznawalnych dotykiem oraz zredagowanie życzeń i wysłanie do Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy z okazji 150-lecia.

- redagowanie listu do osoby niewidomej jako odpowiedź na list Adama.

20 października 2021 w Dniu Białej Laski samorząd przeprowadził quiz z kodami QR dla drużyn reprezentujących każdą klasę. Pytania dotyczyły sposobu poinformowania niewidomego, gdzie znajduje się dany przedmiot, wskazania drogi niewidomemu, sposobu poprowadzenia niewidomego, wskazania, gdzie niewidomy ma usiąść.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na wykonanie dotykowego plakatu dotykowego pt. „Jestem Europejczykiem – tradycyjne symbole krajów europejskich”. Piękne prace zostały wysłane, czekamy na wyniki.

View the embedded image gallery online at:
https://grebocin.com/samorzad#sigProId82a0906c82

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Zakończyła się kampania wyborcza. Przeprowadzone zostały wybory: powszechne (każdy uczeń klas 4-8 miał prawo głosu, równe (jednakowo liczył się głos każdego ucznia), bezpośrednie (każdy oddał swój głos osobiście), tajne (głosujący pozostaje anonimowy). Karty do głosowania po przebytej kwarantannie zostały przeliczone.

Przedstawiamy wyniki głosowania i zarazem skład Samorządu Uczniowskiego na rok 2021/2022:

Przewodnicząca – Kamila Mochalska  z klasy VIIID

Zastępca – Natalia Perzak z klasy VIIID

Sekretarz – Zuzanna Mędrkiewicz z klasy VIIID

Zespół radiowęzła

Patrycja Darłak z klasy VIIIB

Amelia Żubkowska z klasy VIIIB

Klaudia Rafińska z klasy VIIIB

Kornel Dębski z klasy VIIIB

 

Opiekunką Samorządu Uczniowskiego została wybrana pani Zofia Waszak.

Gratulujemy i życzymy  ciekawych pomysłów a społeczność szkolną  zapraszamy do włączania się w działania samorządu.