Międzyszkolny Konkurs: „Moje trofeum leśne”

W dniu 6.11.2021 r. odbyła się XX edycja międzyszkolnego konkursu „Moje trofeum leśne”, którą zorganizowała Komisja Ochrony Przyrody działająca przy OM PTTK w Toruniu. Podczas imprezy wyłoniono laureatów konkursu Moje Trofeum Leśne. Do konkursu zgłoszono 21 prac. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Joanna Piórczyńskaz klasy 3c, która w kategorii klas 1-3 zajęła II miejsce. Gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
https://grebocin.com/osiagniecia#sigProIda3cbc94b20

Prymus Pomorza i Kujaw

Wywiad z laureatem wielu konkursów

oraz dwukrotnym stypendystą projektu

„Prymus Pomorza i Kujaw”

Michałem Kozickim z klasy VIIIA

 

Zdobyłeś wiele tytułów. Ile czasu przygotowywałeś się do konkursów?

Uczę się do konkursów od 6 klasy. Pierwszym konkursem była Liga Zadaniowa, w której jako szóstoklasista, zająłem II miejsce. W 7 klasie przygotowywałem się również do Ligi Zadaniowej, ale tym razem zdobyłem tytuł laureata. W klasie 8 zostałem laureatem konkursów kuratoryjnych z matematyki i informatyki. Jeżeli chodzi o matematykę, to rozwiązywałem dużo zadań, nawet w czasie wakacji. Do informatyki prawie w ogóle się nie przygotowywałem, ponieważ to moja pasja.

Co było dla Ciebie motywacją?

Największą motywacją była chęć dostania się do wymarzonej szkoły i zwolnienie z pisania egzaminu ósmoklasisty. Na pewno pomagały w utrzymaniu motywacji różne nagrody i stypendia oraz porównanie swoich możliwości z najlepszymi.

Od kiedy zacząłeś interesować się matematyką i informatyką?

Informatyką interesuję się od kiedy pamiętam, a matematyką od kiedy zacząłem lekcje z Panią Katarzyną Rzepecką. Ona zachęcała mnie najpierw do rozwiązywania trudniejszych zadań, a potem startowania w konkursach i przygotowywała mnie do nich. A poza tym matematyka i informatyka to ciekawe przedmioty, aczkolwiek inne przedmioty są również interesujące.

W jaki sposób się uczysz, z czego korzystasz?

Przede wszystkim słucham uważnie lekcji w szkole i przygotowuję się solidnie do następnych zajęć. Mam dodatkowe pozaszkolne zajęcia z języków oraz programowania. Uczę się systematycznie 1-2 godziny dziennie. Korzystam z różnych książek i internetu.

Która dziedzina naukowa jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Tak jak wspominałem, moją ulubioną dziedziną jest informatyka a konkretnie programowanie. Pasjonują mnie wszystkie zawiłości programowania, które staram się rozwikłać dzięki fachowej literaturze. Pragnę dodać, że bez dobrej znajomości matematyki byłoby to niemożliwe.

Wiążesz swoje plany z przedmiotami ścisłymi?

Po ukończeniu szkoły podstawowej chciałbym kontynuować naukę w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, na profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. Później chciałbym studiować informatykę na UMK i zostać programistą.

Co robisz w wolnych chwilach? Jakie są Twoje pasje?

W wolnym czasie lubię czytać książki i słuchać ulubionego historyka. Lubię też sobie pograć po lekcjach z kolegą. A z aktywności fizycznej lubię pływanie, wędrówki oraz jazdę na rowerze. Kocham zwierzęta a szczególnie koty.

Jaką receptę dałbyś koleżankom i kolegom z młodszych klas na osiągnięcie sukcesu w konkursach?

Moim zdaniem, aby osiągnąć sukces trzeba systematycznie pracować i przez to rozwijać swoje talenty. Ja wcale nie uczę się tak dużo, ale w trakcie nauki staram się skupić na 100%. Jeżeli chodzi o sukcesy w matematyce, to tak jak mówi Pani Rzepecka, trzeba robić dużo zadań.

Bardzo dziękuję za wywiad i życzę Ci powodzenia w nowej szkole oraz zdobywania kolejnych laurów.

Rozmawiała Wiktoria Koc kl. VIIIB

View the embedded image gallery online at:
https://grebocin.com/osiagniecia#sigProId9970b2d836

Sukces recytatorski Macieja Dymerskiego z klasy 8b!

Miło nam poinformować, iż Maciej Dymerski z klasy 8B zakwalifikował się do finału XXXVI Konkursu Recytatorskiego "Wiersze, które lubimy" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu i Studio P. W piątek, podczas eliminacji, Maciej recytował wiersz Andrzeja Waligórskiego "Ananas". Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału, który odbędzie się w maju.

View the embedded image gallery online at:
https://grebocin.com/osiagniecia#sigProId4c639a082e