Prymus Pomorza i Kujaw

Wywiad z laureatem wielu konkursów

oraz dwukrotnym stypendystą projektu

„Prymus Pomorza i Kujaw”

Michałem Kozickim z klasy VIIIA

 

Zdobyłeś wiele tytułów. Ile czasu przygotowywałeś się do konkursów?

Uczę się do konkursów od 6 klasy. Pierwszym konkursem była Liga Zadaniowa, w której jako szóstoklasista, zająłem II miejsce. W 7 klasie przygotowywałem się również do Ligi Zadaniowej, ale tym razem zdobyłem tytuł laureata. W klasie 8 zostałem laureatem konkursów kuratoryjnych z matematyki i informatyki. Jeżeli chodzi o matematykę, to rozwiązywałem dużo zadań, nawet w czasie wakacji. Do informatyki prawie w ogóle się nie przygotowywałem, ponieważ to moja pasja.

Co było dla Ciebie motywacją?

Największą motywacją była chęć dostania się do wymarzonej szkoły i zwolnienie z pisania egzaminu ósmoklasisty. Na pewno pomagały w utrzymaniu motywacji różne nagrody i stypendia oraz porównanie swoich możliwości z najlepszymi.

Od kiedy zacząłeś interesować się matematyką i informatyką?

Informatyką interesuję się od kiedy pamiętam, a matematyką od kiedy zacząłem lekcje z Panią Katarzyną Rzepecką. Ona zachęcała mnie najpierw do rozwiązywania trudniejszych zadań, a potem startowania w konkursach i przygotowywała mnie do nich. A poza tym matematyka i informatyka to ciekawe przedmioty, aczkolwiek inne przedmioty są również interesujące.

W jaki sposób się uczysz, z czego korzystasz?

Przede wszystkim słucham uważnie lekcji w szkole i przygotowuję się solidnie do następnych zajęć. Mam dodatkowe pozaszkolne zajęcia z języków oraz programowania. Uczę się systematycznie 1-2 godziny dziennie. Korzystam z różnych książek i internetu.

Która dziedzina naukowa jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Tak jak wspominałem, moją ulubioną dziedziną jest informatyka a konkretnie programowanie. Pasjonują mnie wszystkie zawiłości programowania, które staram się rozwikłać dzięki fachowej literaturze. Pragnę dodać, że bez dobrej znajomości matematyki byłoby to niemożliwe.

Wiążesz swoje plany z przedmiotami ścisłymi?

Po ukończeniu szkoły podstawowej chciałbym kontynuować naukę w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, na profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. Później chciałbym studiować informatykę na UMK i zostać programistą.

Co robisz w wolnych chwilach? Jakie są Twoje pasje?

W wolnym czasie lubię czytać książki i słuchać ulubionego historyka. Lubię też sobie pograć po lekcjach z kolegą. A z aktywności fizycznej lubię pływanie, wędrówki oraz jazdę na rowerze. Kocham zwierzęta a szczególnie koty.

Jaką receptę dałbyś koleżankom i kolegom z młodszych klas na osiągnięcie sukcesu w konkursach?

Moim zdaniem, aby osiągnąć sukces trzeba systematycznie pracować i przez to rozwijać swoje talenty. Ja wcale nie uczę się tak dużo, ale w trakcie nauki staram się skupić na 100%. Jeżeli chodzi o sukcesy w matematyce, to tak jak mówi Pani Rzepecka, trzeba robić dużo zadań.

Bardzo dziękuję za wywiad i życzę Ci powodzenia w nowej szkole oraz zdobywania kolejnych laurów.

Rozmawiała Wiktoria Koc kl. VIIIB

View the embedded image gallery online at:
https://grebocin.com/osiagniecia#sigProId9970b2d836

Sukces recytatorski Macieja Dymerskiego z klasy 8b!

Miło nam poinformować, iż Maciej Dymerski z klasy 8B zakwalifikował się do finału XXXVI Konkursu Recytatorskiego "Wiersze, które lubimy" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu i Studio P. W piątek, podczas eliminacji, Maciej recytował wiersz Andrzeja Waligórskiego "Ananas". Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału, który odbędzie się w maju.

View the embedded image gallery online at:
https://grebocin.com/osiagniecia#sigProId4c639a082e

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Nina Opłatkowska z grupy 0b wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Kredką, farbą - jak kto czuje, niech przyrodę namaluje" organizowanym przez Stowarzyszenie Zielony Puszczyk z Niepołomic. Pod kierunkiem p. Kingi Dymerskiej dziewczynka stworzyła rysunek, który został zauważony przez komisję konkursową spośród 230 nadesłanych prac. Nina otrzymała wyróżnienie, choć sam przewodniczący komisji podkreślił, że ta praca była jego faworytem! Brawo Nina. Gratulujemy!