mod_eprivacy

baner strony

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 w Grębocinie

Uczymy Dzieci Programować

Klasa Ib naszej szkoły od początku roku szkolnego bierze udział w Ogólnopolskim Programie edukacyjnym pod nazwą ”Uczymy Dzieci Programować". Obecnie kończy się III edycja przedsięwzięcia.
Pod koniec maja uczniowie uczestniczyli w wyzwaniu "Dzielmy się radością programowania". Do zrealizowania zadania przygotowywali się bardzo  starannie. Najpierw wykonali pięć zadań wstępnych. Skrupulatnie zaplanowali przebieg uroczystości, a następnie przed swoimi bliskimi popisali się umiejętnością kodowania. Zakodowane było prawie wszystko:  zaproszenia na Święto Rodziny i dekoracje. W słoiczku dobrych i miłych słów, który był upominkiem dla rodziców ukryli zakodowane życzenia. Tuż przed wizytą zaproszonych gości zgodnie z zakodowaną instrukcją, przygotowali dla bliskich słodki poczęstunek w postaci marchewkowych muffinek.
W dniu Święta Rodziny dzieci wraz z przybyłymi gośćmi spędziły czas na wspólnej zabawie połączonej z nauką kodowania. Rodzice pod kierunkiem swych pociech z wykorzystaniem tabletów odszukiwali ukryte i zakodowane litery, z których powstało hasło: KOCHAMY WAS! Kolejnym zadaniem było ułożenie na macie obrazka. Zadanie trzeba było wykonać zgodnie z instrukcją zawartą w zakodowanym wierszyku, który specjalnie na tę okazję ułożyła wychowawczyni klasy. Ponieważ Święto Rodziny zbiegło się w naszej szkole z Dniem Dziecka, dlatego też finałowym zadaniem było zaprogramowanie trasy dla ozobota w postaci ulubionego przysmaku milusińskich -  lodów. Na koniec dzieci popisały się przed bliskimi pięknym wykonaniem piosenki o swojej rodzince i ugościły rodziców samodzielnie przygotowanymi muffinkami.
Pierwszoklasiści radością, jaką przynosi kodowanie i programowanie podzielili się również z przedszkolakami, którzy przybyli na zajęcia otwarte. Prócz układania zakodowanego wierszyka brali udział w mini zawodach na najwyższą wieżę budowaną oczywiście zgodnie z kodem.

Ilona Bożejewicz - Gajtkowska