PROCEDURA KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH
ORAZ INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W GRĘBOCINIE
- Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne (odtwarzacze CD, mp3, dyktafony, aparaty cyfrowe, kamery, laptopy, tablety) na własną odpowiedzialność, za zgodą rodziców.
- Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie czy kradzież sprzętu przynoszonego przez uczniów.
- Na terenie szkoły obowiązuje uczniów ograniczenie używania telefonów komórkowych (dotyczy to wszystkich funkcji jakie posiada aparat telefoniczny) i innych urządzeń elektronicznych w czasie całego pobytu, tj. w czasie lekcji, zajęć pozalekcyjnych, przerw a także przed i po skończonych zajęciach.
W czasie pobytu na terenie szkoły telefon i inne urządzenia mają być wyciszone i schowane.
- W wyjątkowych sytuacjach (kontakt z rodzicami/ prawnymi opiekunami) uczeń za zgodą nauczyciela dyżurującego w wyznaczonym miejscu tj. łącznik szkoły/ hol główny , może skorzystać z telefonu komórkowego w tym miejscu. Uczeń zawsze może skorzystać z telefonu w sekretariacie szkoły.
Uczniowie klas 0 – III mogą skorzystać z telefonu za zgodą nauczyciela, pod którego są opieką.
- Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych podczas wycieczek szkolnych za zgodą kierownika wycieczki oraz rodziców, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za sprzęt .
- Uczeń ma możliwość używania telefonu komórkowego oraz innego sprzętu elektronicznego jako pomocy dydaktycznej, jeśli pozwoli na to nauczyciel prowadzący lekcje.
- Uczeń przebywający w świetlicy szkolnej, bądź w czytelni biblioteki szkolnej po zakończeniu zajęć dydaktycznych może poprosić nauczyciela bibliotekarza bądź nauczyciela świetlicy o możliwość kontaktu
z rodzicami/ prawnymi opiekunami.
- W przypadku zmian w planie lekcyjnym klasy przedstawiciel samorządu klasowego może sprawdzić zmiany w e-dzienniku.
- Ograniczenie korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych obowiązuje na terenie całej szkoły.
Konsekwencje za nieprzestrzeganie procedury.
- Naruszenie przez ucznia zasad używania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych na terenie szkoły powoduje zabranie telefonu bądź urządzenia elektronicznego do „depozytu” znajdującego się
w sekretariacie szkoły. - W wyniku naruszenia w /w zasad przez ucznia, nauczyciel zabiera aparat telefoniczny/urządzenie elektroniczne i do zakończenia danych zajęć edukacyjnych przechowuje go w klasie. Podczas przerwy uczeń samodzielnie oddaje telefon lub urządzenie elektroniczne do „depozytu”. Telefon jest przechowywany w zabezpieczonej i podpisanej kopercie w sejfie szkolnym w sekretariacie szkoły. Nauczyciel ma obowiązek sprawdzić czy uczeń oddał telefon do depozytu i zawiadomić o tym fakcie rodziców ucznia.
- W przypadku kiedy uczeń odmawia oddania telefonu lub innego urządzenia nauczyciel lub wychowawca przekazuje informację pedagogowi bądź dyrekcji szkoły. Wychowawca zawiadamia o tym fakcie rodziców/opiekunów prawnych.
- Aparat telefoniczny lub urządzenie elektroniczne odbierają rodzice lub opiekunowie ucznia.
- Wychowawca klasy wpisuje uwagę do e-dziennika, uwagi wpływają na ocenę z zachowania ucznia.
ZARZĄDZENIE NR 13/ 2018/19 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Grębocinie z dnia 6 lutego 2019 roku
w sprawie: wprowadzenia Procedury korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grębocinie
Grębocin, 6.02.2019r.