mod_eprivacy

baner strony

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 w Grębocinie

Chór Szkoły Podstawowej w Grębocinie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Chór Szkoły Podstawowej w Grębocinie tworzą uczniowie szkoły.

Opiekę artystyczną nad zespołem sprawuje od 1998 r. Magdalena Kuster nauczyciel muzyki.

Chór przede wszystkim aktywnie uczestniczy w życiu szkoły uświetniając swoim śpiewem okolicznościowe apele, uroczystości patriotyczne czy religijne związane z patronem szkoły Janem Pawłem II. Zespół wielokrotnie występował na koncertach, imprezach i uroczystościach organizowanych w  przez Urząd Gminy w  Lubiczu n.p.: Uroczysta Sesja Rady Gminy Lubicz, Uroczystość 15- lecia i 20 lecia  Samorządu Gminy Lubicz, Święto Podgrodzia. Chór chętnie występuje na festynach i imprezach organizowanych przez rożne instytucje (Festyn „Wiosna w Gronowie”, IV Festyn Młodości w Książkach, Gminne Dożynki w Grębocinie.

W czerwcu 2007r. chór wystąpił podczas „Wieczoru  Europejskiego” w Dworze Artusa w ramach konferencji związanej  z realizacją projektu edukacyjnego „Games eMapps”, realizowanego w Zespole szkół nr 2 w Grębocinie i Gimnazjum Akademickim w Toruniu.

Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Grębocinie dwukrotnie został zaproszony do udziału w uroczystej Gali Muzycznej w zaprzyjaźnionym mieście Poniewieźu na Litwie w 2002 i 2006 r reprezentując szkołę oraz gminę Lubicz w programie folklorystycznym i rozrywkowym.

Największym marzeniem zespołu było nagranie płyty z ulubionymi piosenkami i kolędami. Dzięki ludziom, którzy wspierali pomysł marzenie to  spełniło się.

Płyta p.t.„Musimy wierzyć”  została nagrana w listopadzie 2006 roku i okazała się sukcesem nie tylko uczniów, ale również nauczycieli i rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc  przy tym projekcie.

id="9753"