mod_eprivacy

baner strony

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 w Grębocinie

Finał zabawy „wiesz-pomagasz”

17 maja w hali gimnastycznej naszej szkoły został przeprowadzony turniej wiedzy o bezpieczeństwie „wiesz-pomagasz”. W zmaganiach uczestniczyły dwie drużyny sześcioosobowe z klas piątych. Zabawa toczyła się na ogromnej grze planszowej, która umieszczona była na podłodze hali. Każde pole skrywało zadania z zasad ruchu drogowego. Pionkami zaś byli sami uczniowie, którzy rywalizowali o zwycięstwo i nagrody. W rozwiązywaniu zadań zawodnicy musieli wykazać się wiedzą i kreatywnością. Drużynom kibicowali licznie zgromadzeni uczniowie pozostałych klas oraz podróżnik Ambroży. Zarówno wytypowane drużyny, jak i kibice byli świetnie przygotowani. Na tydzień bowiem przed uroczystym finałem, w szkole została zainstalowana ogromna interaktywna instalacja pełna zagadek i wyzwań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. W trakcie zabawy dzieci uczyły się, jak udzielać pierwszej pomocy, jakie są znaki drogowe, co robić w razie wypadku, jak można przejść przez jezdnię, jak bezpiecznie zatrzymać się na autostradzie. Po zakończonym turnieju na korytarzu szkoły została wyklejona popularna „gra w klasy” o tematyce pierwszej pomocy.

Inicjatorem projektu edukacyjnego zrealizowanego w naszej szkole „Bezpieczeństwo, moje drugie imię” w ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej, objętej patronatem merytorycznym Wojewódzkiej Komendy Policji w Gdańsku oraz patronatem medialnym Radia Gdańsk i Radia PiK, była fundacja AmberOne Autostrada A1. Fot. pani Monika Ruczyńska, Wiktoria Koc.