baner strony

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 w Grębocinie

Dzień Kropki w naszej szkole

 

W 2003 roku Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, tak też było dzisiaj w naszej szkole. Następnie dzieci mają możliwość wykazania się w różnych dziedzinach.Nauczyciele organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty. Pomysłowość uczniów nie ma granic. Powstają “kropkowe” dzieła sztuki.Dzisiaj Dzień Kropki w naszej szkole zorganizowały nauczycielki: Pani Małgorzata Dąbrowska i Małgorzata Prątnicka-Bartosińska. Było twórczo, kolorowo i wesoło:)