Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
     Najmłodsze dzieci w tym dniu recytowały wiersze oraz śpiewały patriotyczne pieśni. Przedstawiły również pokaz musztry wojskowej. Aby podkreślić znaczenie tego dnia, wszyscy byli ubrani na galowo i każdy miał samodzielnie zrobiony kotylion. Dla klas IV-VII i gimnazjum o oprawę apelu z przedstawieniem teatralnym w wykonaniu uczniów klasy VIa zadbała nauczycielka języka polskiego, pani Katarzyna Tokarska. Nad częścią muzyczną czuwała pani Magdalena Kuster i chór szkolny.
     Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum wzięli udział w konkursie „Józef Piłsudski i Niepodległa Polska” zorganizowanym przez nauczycieli historii: panią Zofię Waszak i pana Dariusza Gejdę. Celem konkursu było przedstawienie postaci Józefa Piłsudskiego oraz jego zasług dla odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie plakatu ukazującego życie i działalność Naczelnika Państwa. Na konkurs wpłynęło wiele pomysłowych prac. Najciekawsze z nich tworzą szkolną wystawę.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId7e8bd9b80a

XVII Dzień Papieski

16 października 1978 roku Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski i pierwszy po 455 latach biskup Rzymu niebędący Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole uroczyste apele, które przygotowali: ksiądz Kazimierz Recki oraz panie Joanna Urbańska i Małgorzata Łukasik. Hasłem przewodnim XVII Dnia Papieskiego były słowa św. Jana Pawła II „Idźmy naprzód z nadzieją”.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProIdb65c35e1ed

Dzień Nauczyciela 2017

12 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Były gorące życzenia i łzy wzruszenia. Kwiaty od uczniów i rodziców oraz niesamowite występy. Sceną zawładnęli uczniowie klas 4-7 oraz II i III gimnazjum, którzy dali swoisty popis talentów. Taniec nowoczesny i towarzyski, śpiew solowy i chóralny. Gitary i song na kubkach. Wiersze, scenki i skecze kabaretowe a nawet słodkie niespodzianki. Publiczność, nauczyciele i pracownicy szkoły a także zaproszeni goście nie szczędzili braw.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProIdf9fe9ca7d3

Sprzątanie Świata 2017

Sprzątanie Świata to międzynarodowa akcja, w którą corocznie włącza się społeczność naszej szkoły. Tym razem klasa 7B wraz z panią Małgorzatą Barcikowską przygotowała prace plastyczne oraz czynnie brała udział w sprzątaniu okolic szkoły. Natomiast klasy gimnazjalne wraz paniami Hanną Muchalską i Małgorzatą Komór przygotowały wystawę plakatów.
Akcję Sprzątania Świata zorganizowały również pani Małgorzata Rozesłaniec i pani Agata Marchlik. Wszystkie klasy młodsze wzięły udział w sprzątaniu otoczenia szkoły. Odbyły się też dwa konkursy: plastyczny i segregowania śmieci. Powstały piękne plakaty, które ozdobiły szkolny korytarz.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId82c1e3a46f

Dzień Kropki w naszej szkole

 

W 2003 roku Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, tak też było dzisiaj w naszej szkole. Następnie dzieci mają możliwość wykazania się w różnych dziedzinach.Nauczyciele organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty. Pomysłowość uczniów nie ma granic. Powstają “kropkowe” dzieła sztuki.Dzisiaj Dzień Kropki w naszej szkole zorganizowały nauczycielki: Pani Małgorzata Dąbrowska i Małgorzata Prątnicka-Bartosińska. Było twórczo, kolorowo i wesoło:)

 

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId7b52b9be0d

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

4 września 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Grębocinie rozpoczęli kolejny rok szkolny 2017/2018. Pani Dyrektor Aleksandra Lisiecka podczas inauguracji powitała nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców i opiekunów. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania wiedzy i umiejętności. Przedstawiła nauczycieli, którzy rozpoczną pracę w naszej szkole.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId4f57c84d57

Strona 1 z 23