Nagrodzeni w V Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym

Uczniowie naszej szkoły Dobrosława Puszczyńska i Bartosz Biernacki z klasy 7b oraz Kacper Kamiński z klasy 5b wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród V wojewódzkiego Konkursu Katarzynkowego, zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko- pomorskiego. Laureaci bezbłędnie rozwiązali test historyczny, napisali legendę oraz przygotowali pracę plastyczną lub fotograficzną związaną z zabytkami Torunia i Ciechocinka. Gratulacje otrzymała również Pani Zofia Waszak, opiekunka i propagatorka konkursu w szkole. Uroczystość miała miejsce 8 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Na zaproszenie Pana Dyrektora Andrzeja Olszewskiego nagrodzeni mogli samodzielnie wypiekać pierniki w Żywym Muzeum Piernika.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId51d7239858

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu na Minutową Piosenkę Klasową

8 grudnia uczniowie klasy VIB wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Kuster wzięli udział w gali rozdania nagród w Centrum Promocji Kultury w Warszawie. Zgłoszona przez klasę piosenka #Grajmywszkole zdobyła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Minutową Piosenkę Klasową. Uczennica Olga Elwartowska odebrała nagrodę indywidualną za pomysł i montaż teledysku do piosenki. Pani Magdalena Kuster została uhonorowana nagrodą „za inspirowanie, integrowanie i wspieranie kreatywności podopiecznych oraz dbałość o talenty i o granie i śpiewanie w szkole”. Organizator wytypował piosenkę do rocznej promocji ze względu na „potencjał popularności połączony z istotnym przekazem”.

https://www.youtube.com/watch?v=MB7tfZkoG4M&feature=youtu.be

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId0ff2ad449e

Tydzień Tolerancji i Edukacji Globalnej

W ramach 19. edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej i Tygodnia Tolerancji, odbywającego się w dniach 18-26 listopada 2017 roku uczniowie klas VII i gimnazjum podejmowali działania w trudnych, jakże ważnych tematach jakimi są: prawa człowieka, równość i tolerancja, praca dzieci, stereotypy wśród narodów świata. 22 i 23 listopada odbyły się projekcje filmów oraz dyskusje uczniów poruszające temat, jakim jest nielegalna praca dzieci, prowadzone przez organizatorki akcji w szkole panią Anetę Furmańską, panią Agnieszkę Świerczek-Szczech i panią Magdalenę Kuster. 24 listopada w ramach kolorowego multikulturowego dnia uczniowie, przebierając się w charakterystyczne stroje, przybliżyli różne narodowości i kultury. Każda klasa przygotowała również poster z sylwetką uchodźcy lub emigranta, który odniósł sukces. Wspaniałym podsumowaniem multikulturowego dnia było spotkanie z parą podróżników, którzy podzielili się wrażeniami i doświadczeniami z wyprawy między innymi do Birmy, Australii i Islandii, zorganizowanego przez Wójta Gminy Lubicz w ramach Spotkań z Pasją.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProIdb67c0f3257

Święto misia!

Święto misia 27 listopada przez cały dzień uczniom edukacji wczesnoszkolnej towarzyszyły misie. Dzieci rysowały je w programie Paint i na papierze, kodowały, tworzyły mapę myśli, rozwiązywały rebusy i zagadki. Wspominały wszystkie słynne niedźwiadki. Misie zawitały także na zajęcia wychowania fizycznego:) Wszyscy podziwiali prace konkursowe wykonane przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Rozstrzygnięcie już wkrótce. Święto misia przygotowały panie: Małgorzata Dąbrowska i Małgorzata Prątnicka-Bartosińska.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId10e7b0468c

Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
     Najmłodsze dzieci w tym dniu recytowały wiersze oraz śpiewały patriotyczne pieśni. Przedstawiły również pokaz musztry wojskowej. Aby podkreślić znaczenie tego dnia, wszyscy byli ubrani na galowo i każdy miał samodzielnie zrobiony kotylion. Dla klas IV-VII i gimnazjum o oprawę apelu z przedstawieniem teatralnym w wykonaniu uczniów klasy VIa zadbała nauczycielka języka polskiego, pani Katarzyna Tokarska. Nad częścią muzyczną czuwała pani Magdalena Kuster i chór szkolny.
     Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum wzięli udział w konkursie „Józef Piłsudski i Niepodległa Polska” zorganizowanym przez nauczycieli historii: panią Zofię Waszak i pana Dariusza Gejdę. Celem konkursu było przedstawienie postaci Józefa Piłsudskiego oraz jego zasług dla odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie plakatu ukazującego życie i działalność Naczelnika Państwa. Na konkurs wpłynęło wiele pomysłowych prac. Najciekawsze z nich tworzą szkolną wystawę.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId7e8bd9b80a

XVII Dzień Papieski

16 października 1978 roku Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski i pierwszy po 455 latach biskup Rzymu niebędący Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole uroczyste apele, które przygotowali: ksiądz Kazimierz Recki oraz panie Joanna Urbańska i Małgorzata Łukasik. Hasłem przewodnim XVII Dnia Papieskiego były słowa św. Jana Pawła II „Idźmy naprzód z nadzieją”.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProIdb65c35e1ed

Dzień Nauczyciela 2017

12 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Były gorące życzenia i łzy wzruszenia. Kwiaty od uczniów i rodziców oraz niesamowite występy. Sceną zawładnęli uczniowie klas 4-7 oraz II i III gimnazjum, którzy dali swoisty popis talentów. Taniec nowoczesny i towarzyski, śpiew solowy i chóralny. Gitary i song na kubkach. Wiersze, scenki i skecze kabaretowe a nawet słodkie niespodzianki. Publiczność, nauczyciele i pracownicy szkoły a także zaproszeni goście nie szczędzili braw.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProIdf9fe9ca7d3

Sprzątanie Świata 2017

Sprzątanie Świata to międzynarodowa akcja, w którą corocznie włącza się społeczność naszej szkoły. Tym razem klasa 7B wraz z panią Małgorzatą Barcikowską przygotowała prace plastyczne oraz czynnie brała udział w sprzątaniu okolic szkoły. Natomiast klasy gimnazjalne wraz paniami Hanną Muchalską i Małgorzatą Komór przygotowały wystawę plakatów.
Akcję Sprzątania Świata zorganizowały również pani Małgorzata Rozesłaniec i pani Agata Marchlik. Wszystkie klasy młodsze wzięły udział w sprzątaniu otoczenia szkoły. Odbyły się też dwa konkursy: plastyczny i segregowania śmieci. Powstały piękne plakaty, które ozdobiły szkolny korytarz.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId82c1e3a46f

Strona 1 z 23