Poznajemy ofertę szkół średnich cd.

Uczniowie III klas Gimnazjum w ramach doradztwa zawodowego udali się pod opieką pani pedagog Agnieszki Świerczek-Szczech na warsztaty "Mądrze zaplanuj swoją przyszłość", które odbyły się w Zespole Szkół, CKU w Gronowie. Młodzież uczestniczyła w szeregu ciekawych zajęć pokazujących szeroki wachlarz propozycji i możliwości wyboru kierunku kształcenia.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId88e64dd7d6

Żywe obrazy na zajęciach artystycznych

"Żywe obrazy" - tak brzmiał temat jednego z zadań na lekcjach zajęć artystycznych w klasach drugich gimnazjum. Uczniowie wybierali obraz jednego z malarzy a następnie przygotowywali sesję zdjęciową upodabniając się do postaci z obrazów. Oto efekty pracy uczniów z ubiegłych lat, czyli obecnych klas IIIGA i IIIGB oraz niezapomnianych absolwentów. Pomysłowość i determinacja uczniów są godne podziwu.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProIdaa1ed2d39a

Wieczór Trzech Króli

Już po raz trzeci w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Teresy od dzieciątka Jezus oraz w Szkole Podstawowej w Grębocinie został zorganizowany Orszak Trzech Króli z towarzyszącym mu przedstawieniem. Za każdym razem uroczystość miała inny charakter. Narratorami historii opowiedzianej w pierwszym orszaku były zwierzęta, a do żłóbka małego Jezuska przybyli wówczas przedstawiciele różnych profesji będący członkami lokalnej społeczności. W kolejnym orszaku mogliśmy snuć refleksję na temat współczesnych problemów w świecie przesyconym pop kulturą i mediami, w którym możni i znani, ale także zwykli ludzie zapominają o wartościach. W tym roku motywem przewodnim orszaku była tradycja. Pierwsza część przedstawienia odbyła się w kościele, gdzie uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie historię wędrówki Marii i Józefa w poszukiwaniu schronienia przed narodzeniem Jezusa. Po tradycyjnym pokłonie, który oddali dzieciątku Trzej Królowie, mędrcy ze wschodu, orszak złożony z aktorów oraz pozostałych parafian ruszył uliczkami Grębocina do hali sportowej Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się druga część przedstawienia. W tej odsłonie, autorzy zaproponowali uczestnikom orszaku udział w rodzinnej kolacji przepełnionej wspomnieniami z historii naszego kraju i święta Trzech Króli. Przedstawienie poruszyło tematy szczególnie ważne w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości, przypomniało też najznakomitsze postaci, które zapisały się w kartach historii naszego kraju. Nie zabrakło ciekawych informacji o tradycjach świętowania i kolędowania. Jako aktorzy wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych, nauczyciele oraz rodzice i przedstawiciele władz gminnych. Orszak Trzech Króli zgromadził spory tłum uczestników, całe rodziny w koronach, ze śpiewnikami, flagami i pochodniami wspólnie wzięły udział w przemarszu i inscenizacji. Przedsięwzięcie w takiej formie było możliwe do zorganizowania dzięki współpracy Szkoły Podstawowej w Grębocinie z proboszczem miejscowej parafii, księdzem Dariuszem Aniołkowskim, który zawsze wspiera inicjatywy sprzyjające integracji społeczności lokalnej i kultywujące tradycje. Tym razem dzięki księdzu proboszczowi wszyscy młodzi artyści otrzymali także słodkości w podziękowaniu za udział w przedstawieniu. Inscenizację zwieńczyły Panie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grębocinie Aleksandra Lisiecka oraz Iwona Bartczak, deklamując piękny tekst autorstwa Wandy Chotomskiej „To już pora na wigilię”.
Autorkami scenariusza do wszystkich dotychczasowych orszakowych przedstawień, a także organizatorkami całego przedsięwzięcia są trzy przyjaciółki, które połączyła wspólna praca i pasja. Pani Magdalena Kuster, nauczyciel przedmiotów artystycznych oraz Pani Aneta Furmańska, nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Grębocinie oraz Pani Joanna Ardanowska, rodzic, a jednocześnie były pracownik szkoły, a obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym i mieszkanka Grębocina. Oto pełna obsada:
Gospodarze – Wójt Marek Olszewski, Przewodnicząca Rady Gminy Hanna Anzel, Państwo Stanisława i Roman Biccy, Pani Małgorzata Dąbrowska,
Maria – Jadwiga Iżemska,
Józef – Karol Waszewski,
Trzej Królowie – Jakub Rochniński, Miłosz Wojtowicz, Mikołaj Łowkiel
Anioły – Agata Szałkowska, Adrianna Sokulska, chór szkolny
Pasterze – Mikołaj Widliński, Marek Skreczko, Hubert Olszewski, Bartosz Miszałkowski, Stanisław Osowski
Owieczki – Zuzanna Ardanowska i Hanna Furmańska
Matka – Klaudia Machnowicz,
Ojciec – Tymoteusz Marcinkowski,
Syn – Ruben Gołębiewski,
Babcia – Aleksandra Stępniewska,
Dziadek – Jakub Piankowski,
Pani Helenka – Natalia Gołębiewska,
Pan Zenek – Jakub Szydłowski,
Nauczyciel historii – Piotr Szyjkowski

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId242abc25c2

Projekt "Zdrowa Ja"

„ZDROWA  JA”

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka, w ramach Narodowego Programu Zdrowia realizuje projekt o nazwie „Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt z wykorzystaniem techniki telemonitoringu” w skrócie ZDROWA JA. Projekt jest skierowany do 15-letnich dziewcząt uczęszczających do II klas szkół gimnazjalnych.Nasza szkoła została wybrana jako jedna z 48 szkół w Polsce do udziału w programie. Jego głównym celem jest ocena skuteczności programów profilaktycznych skierowanych do młodych osób i nacelowanych na poprawę ich zachowań zdrowotnych. W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczenia; bieżącej poprawy aktywności fizycznej;  poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymały uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie zaawansowany gadżet, który sprawił, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Opaski, które noszą dziewczęta  motywują  do większego zaangażowania w ćwiczenia, częstszej aktywności fizycznej oraz uprawiania sportu. Dziewczęta  otrzymywały tzw. „wyzwania”, które polegają na zaangażowaniu najbliższych do wspólnej aktywności fizycznej.

 

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProIded2fbdbec4

Nagrodzeni w V Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym

Uczniowie naszej szkoły Dobrosława Puszczyńska i Bartosz Biernacki z klasy 7b oraz Kacper Kamiński z klasy 5b wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród V wojewódzkiego Konkursu Katarzynkowego, zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko- pomorskiego. Laureaci bezbłędnie rozwiązali test historyczny, napisali legendę oraz przygotowali pracę plastyczną lub fotograficzną związaną z zabytkami Torunia i Ciechocinka. Gratulacje otrzymała również Pani Zofia Waszak, opiekunka i propagatorka konkursu w szkole. Uroczystość miała miejsce 8 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Na zaproszenie Pana Dyrektora Andrzeja Olszewskiego nagrodzeni mogli samodzielnie wypiekać pierniki w Żywym Muzeum Piernika.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId51d7239858

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu na Minutową Piosenkę Klasową

8 grudnia uczniowie klasy VIB wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Kuster wzięli udział w gali rozdania nagród w Centrum Promocji Kultury w Warszawie. Zgłoszona przez klasę piosenka #Grajmywszkole zdobyła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Minutową Piosenkę Klasową. Uczennica Olga Elwartowska odebrała nagrodę indywidualną za pomysł i montaż teledysku do piosenki. Pani Magdalena Kuster została uhonorowana nagrodą „za inspirowanie, integrowanie i wspieranie kreatywności podopiecznych oraz dbałość o talenty i o granie i śpiewanie w szkole”. Organizator wytypował piosenkę do rocznej promocji ze względu na „potencjał popularności połączony z istotnym przekazem”.

https://www.youtube.com/watch?v=MB7tfZkoG4M&feature=youtu.be

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/wydarzenia#sigProId0ff2ad449e

Strona 1 z 24