baner strony

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 w Grębocinie

Sukcesy uczniów w tenisie stołowym

SUKCESY UCZNIÓW W TENISIE STOŁOWYM

 

III miejsce w Półfinale Wojewódzkim Tenisa Stołowego w grze drużynowej dziewcząt klas gimnazjalnych.

To sukces jaki  osiągnęła drużyna żeńska z Gimnazjum Nr 2 z Grębocina 11 marca podczas turnieju rozegranego w Chełmnie.

W skład  drużyny wchodziły:

- Julia Ambroziewicz

- Klaudia Grodzicka

- Izabela Baprawska

Droga do  III miejsca w eliminacjach wojewódzkich była długa. Aby  zagrać w zawodach tej rangi, 3 lutego w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w Tenisie Stołowym, dziewczęta zdobyły  tytuł mistrzowski, wygrywając wszystkie mecze w turnieju. Następnie 12 lutego zagrały w Ćwierćfinałach Wojewódzkich zajmując w nich II miejsce.

Oprócz tego Klaudia Grodzicka oraz Izabela Baprawska odniosły również sukcesy w rozegranych 9 lutego  w Górsku,  Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w Tenisie Stołowym w grze indywidualnej dziewcząt  klas gimnazjalnych.

Klaudia Grodzicka zajęła I miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Toruńskiego w Tenisie Stołowym w  grze indywidualnej, Izabela Baprawska zajęła w turnieju II miejsce.

 

Uczniowie ze Szkoły  Podstawowej również odnieśli sukcesy w turniejach tenisa stołowego. 13 grudnia w Lubiczu Górnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Lubicz w  Tenisie  Stołowym  Szkół Podstawowych w  grze indywidualnej oraz drużynowej. W kategorii drużynowej Szkoła Podstawowa w Grębocinie zajęła III miejsce. Szkołę reprezentowali:

- Julia Miedzak

- Wiktoria Tomaszewska

- Agata Szałkowska

- Martin Śmigielski

- Damian Wochna

- Mateusz Stępniewski.

 

 

Dodatkowo Julia Miedzak w kategorii indywidualnej wygrała wszystkie swoje mecze, zajmując w Turnieju Gminnym I miejsce. Zaledwie 3 dni później, 16 grudnia w Osówce, reprezentowała Gminę Lubicz w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w Tenisie  Stołowym. Z turnieju wróciła niepokonana z tytułem Mistrzyni Powiatu Toruńskiego w grze indywidualnej dziewcząt Szkół Podstawowych.

Warto podkreślić, że Turnieje  Tenisa Stołowego w  grze indywidualnej dla Szkół Podstawowych oraz dla Gimnazjów rozgrywane są tylko do rangi Mistrzostw Powiatu Toruńskiego. W  roku szkolnym 2014/15  dziewczęta z Zespołu Szkół Nr 2  w  Grębocinie zdobyły podwójny tytuł mistrzowski w tej kategorii, jeden w  Szkole Podstawowej a drugi w Gimnazjum.