Zawody wojewódzkie w piłce nożnej chłopców – Igrzyska Dzieci

W dniu 17 października 2019 roku w Wąbrzeźnie odbył się ćwierćfinał zawodów wojewódzkich w piłce nożnej chłopców młodszych-Igrzyska Dzieci.

W zawodach uczestniczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Grębocinie w składzie: Wiktor Mariański, Kornel Dębski, Maksymilian Rzepiński, Jakub Worach, Kamil Trociński, Marcin Kościecha, Samuel Gołębiewski, Ruben Gołębiewski, Filip Dunajski, Szkoła Podstawowa z Golubia-Dobrzynia i Szkoła Podstawowa nr 3 z Wąbrzeźna. Szkoła Podstawowa z Włocławka zrezygnowała z udziału w zawodach.

Rozgrywki odbywały się systemem ,,każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczów nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce. Zawody wygrała Szkoła Podstawowa w Wąbrzeźnie.

Udział w zawodach tego szczebla i zajęcie 3 miejsca jest sukcesem naszych uczniów.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/sport#sigProId31cb45db06

Mistrzostwo Powiatu Toruńskiego w Piłce Nożnej

Po bezkonkurencyjnym występie chłopców ze Szkoły Podstawowej w Grębocinie na Mistrzostwach Gminy Lubicz w Piłce Nożnej (chłopcy wygrywali z dużą przewaga bramkową każdy z meczów na etapie gminnym), uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali Gminę Lubicz na Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego, który odbył się w Mazowszu. W eliminacjach grupowych nie przegrali żadnego meczu. Kolejno wygrywali ze swoimi rówieśnikami z Małej Nieszawki 2:1, z Czernikowa 2:0, Dobrzejewic 2:0 zremisowali tylko z chłopcami z Grzywny 0:0. Do rozgrywek półfinałowych wyszli z pierwszego miejsca. Z meczu na mecz chłopacy grali coraz lepiej. Mecz półfinałowy z Górskiem zakończył się 6:2 dla Grębocina. Wisienką na torcie można nazwać mecz o złoto, tu również chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Grębocinie nie zostawili żadnych złudzeń i w pięknym stylu wygrali 4:1 pokonując chłopców z Turzna tym samym wywalczyli tytuł Mistrzów Powiatu Toruńskiego w Piłce Nożnej Chłopców. Teraz przygotowują się do wyjazdu na Ćwierćfinały Województwa Kujawsko – Pomorskiego, które niebawem odbędą się w Wąbrzeźnie. Trzymajcie kciuki J Zdjęcie publikujemy dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Toruniu.

Dzień Dziecka na sportowo

W Dniu Dziecka jak co roku nie mogło zabraknąć akcentów sportowych. Na szkolnej hali odbyły się rozgrywki zgodnie z zasadami fair play. Klasy IV-VI SP rozegrały turnieje ,,dwóch ogni” a starsze mecz ,,palanta”. Tradycyjnie odbył się również konkurs kibicowania o Puchar Przechodni Kibica. Rywalizacja była na tyle zacięta, że komisja sędziowska przyznała dwa pierwsze miejsca, które przypadły klasie VIA oraz VIB. Każda ze zwycięskich klas będzie w posiadaniu pucharu przez pół roku. Miejsce trzecie w konkursie kibicowania zajęła klasa VB. Zawody sportowe przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Grębocinie. Fot. pani Monika Ruczyńska

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/sport#sigProId27d768210d

Strona 1 z 16