baner strony

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 w Grębocinie

Święto Patronalne

Święto Patronalne – udział naszej szkoły w uroczystych obchodach rocznicy pobytu Św. Jana Pawła na ziemiach województwa kujawsko-pomorskiego w 1991 i 1999 roku.

 

 

 

7 czerwca województwo kujawsko-pomorskie obchodziło święto patronalne związane z wizytą Św. Jana Pawła II związane z wizytą Papieża Polaka w naszym województwie w 1991 i 1999 roku. Z tej okazji dokonano starań, aby Jana Pawła II ustanowić patronem naszego regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku obchody patronalne województwa odbyło się w Toruniu 6 czerwca. Udział w nich wzięli uczniowie naszej szkoły. O godz. 10.30 na toruńskim lotnisku Aeroklubu Pomorskiego uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą spotkanie Ojca Świętego z mieszkańcami Torunia i całej diecezji 7 czerwca 1999 roku. O godzinie 12.00 w katedrze Świętych Janów sprawowano Mszę święto w intencji mieszkańców regionu. Po Eucharystii otwarto wystawę „Projekt 966. Narodowy Jubileusz – Sztuka Polska 2016” w Collegium Maximum toruńskiego uniwersytetu. Następnie odbyła się sesja sejmiku województwa w sprawie poparcia starań, by Stolica Apostolska uroczyście ogłosiła Św. Jana Pawła Patronem województwa kujawsko-pomorskiego.

 

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/patron/596-swieto-patronalne#sigProId74f7f18016