Święto Szkoły

Patron naszej szkoły Jan Paweł II co roku zmusza do refleksji nad nadrzędnymi wartościami w życiu człowieka. W tym roku przewodnim hasłem było „Promieniowanie ojcostwa”. To hasło stało się główną myślą akademii przygotowanej przez panią Marię Florek i ks. Kazimierza Reckiego. Wystąpili uczniowie z klasy czwartej, szóstej, ósmej i gimnazjum. O piękną oprawę muzyczną zadbał chór szkolny, który przygotowała pani Magdalena Kuster.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/patron#sigProId27e99a41f4

Pamiętamy o wizycie Jana Pawła II w Toruniu!

Dnia 7 czerwca bieżącego roku delegacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach związanych z wizytą św. Jana Pawła II w Toruniu. Uroczystości odbyły się w Katedrze Św. Janów w Toruniu a podczas Mszy Świętej odczytano Dekret  nadania naszemu województwu patrona Świętego Jana Pawła II. Tego dnia w jednym miejscu spotkały się delegacje wszystkich szkół im Jana Pawła II województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na zakończenie Mszy Świętej szczególne podziękowania skierowano do obecnych uczniów i nauczycieli w czasie których wskazano im że stoi przed nimi ważne zadanie, aby w swoim życiu kierować się zasadami i wartościami wyznawanymi przez ich Świętego Patrona. Młodzież została wezwana do poszanowania wartości chrześcijańskich i godności każdej osoby ludzkiej.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/patron#sigProIdc89f43b8d7

Święto Patronalne

Święto Patronalne – udział naszej szkoły w uroczystych obchodach rocznicy pobytu Św. Jana Pawła na ziemiach województwa kujawsko-pomorskiego w 1991 i 1999 roku.

 

 

 

7 czerwca województwo kujawsko-pomorskie obchodziło święto patronalne związane z wizytą Św. Jana Pawła II związane z wizytą Papieża Polaka w naszym województwie w 1991 i 1999 roku. Z tej okazji dokonano starań, aby Jana Pawła II ustanowić patronem naszego regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku obchody patronalne województwa odbyło się w Toruniu 6 czerwca. Udział w nich wzięli uczniowie naszej szkoły. O godz. 10.30 na toruńskim lotnisku Aeroklubu Pomorskiego uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą spotkanie Ojca Świętego z mieszkańcami Torunia i całej diecezji 7 czerwca 1999 roku. O godzinie 12.00 w katedrze Świętych Janów sprawowano Mszę święto w intencji mieszkańców regionu. Po Eucharystii otwarto wystawę „Projekt 966. Narodowy Jubileusz – Sztuka Polska 2016” w Collegium Maximum toruńskiego uniwersytetu. Następnie odbyła się sesja sejmiku województwa w sprawie poparcia starań, by Stolica Apostolska uroczyście ogłosiła Św. Jana Pawła Patronem województwa kujawsko-pomorskiego.

 

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/patron#sigProId74f7f18016

 

Strona 1 z 6