Podsumowanie I semestru w roku szkolnym 2016/2017

 

PODSUMOWANIE I SEMESTRU 2016/2017

Szkoła Podstawowa

Najlepsze wyniki osiągnęły klasy: 

5B - średnia           - 4,62

6C- średnia             - 4,51

4B - średnia           - 4,49

Najlepsza frekwencja – klasa 6b – 94,4%

Najlepsi uczniowie:

Martyna Jaranowska VI C  - 5,82

Michał Lubański       V B   - 5,73 

Zuzanna Borkowska VIB  - 5,55

 

Gimnazjum

Najlepsze wyniki osiągnęły klasy:

1GC – średnia – 4,11

1GB – średnia - 3,87

2GB - średnia – 3,83

Najlepsza frekwencja – klasa IGB– 91%

Najlepsi uczniowie:

Natalia Meler IIIGC            - 5,47

Jadwiga Iżemska IIGB        - 5,36

Oliwia Bielicka IIGB        - 5,29

 

 OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW – SEMESTR I, ROK SZKOLNY                  2016/17- EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

 KLASA I A

 Szkolny Konkurs Plastyczno – Literacki ,, List Do św. Mikołaja”

Kacper Czarnecki – I miejsce 

Martyna Poprawska-I miejsce

Bania Maciej-II miejsce

 Kacper Makulski - wyróżnienie

Adam Krzyżykowski - wyróżnienie

 

  KLASA I B

Szkolny konkurs warcabowy

Jakub Maliszewski- I miejsce

Maciej Gejda-II miejsce

Filip Bartczak-III miejsce

 Szkolny Konkurs Plastyczno – Literacki ,, List Do św. Mikołaja”

Maciej Gejda-I miejsce

Jakub Maliszewski-III miejsce

Damian Żółtowski-III miejsce

KLASA IIA

Konkurs Piosenki Dziecięcej dla klas 1-3

Lena Krystkiewicz, Nadia Molek, Zuzanna Borucka - I miejsce

Emilia Piątkowska, Maja Grzankowska, Julia Szyszka - III miejsce

KLASA IIB

Konkurs plastyczny "Narysuj wizerunek Maryi"

 Oliwia Lewandowska - I miejsce

  Maja Lewandowska - II miejsce

  Zuzanna Olejarz - III miejsce

 Konkurs Piosenki Dziecięcej

 Oliwia Lewandowska – II miejsce

 Turniej warcabowy

 Filip Osiński - złoty medal

 Maciej Malinowski -brązowy medal

 Konkurs plastyczny "Moje trofeum leśne" etap szkolny

Agata Głowacka - brązowy medal

 Zuzanna Olejarz - wyróżnienie 

Konkurs plastyczny "Moje trofeum leśne"  etap wojewódzki

Maria Kowalska – I miejsce        

 Agata Głowacka – III miejsce

 Konkurs Fotograficzny "Jesień w obiektywie"

Zuzanna  Olejarz – I miejsce

 Julia Lipińska – III miejsce

Szkolny Konkurs Plastyczno – Literacki ,, List Do św. Mikołaja”

  Julia Lipińska – II miejsce

 Konkurs "Wkrótce święta"

 Zuzanna Olejarz – III miejsce  

   KLASA IIC

Konkurs "Wkrótce święta"

Aleksandra Szałkowska-III miejsce

Joanna Rempalska-wyróżnienie

Michalina Włodarska-wyróżnienie

Konkurs – ,,Jeszcze trochę wspomień’’

Zofia Pączek-III miejsce

KLASA IID

Szkolny Konkurs Fotograficzny ,, Jesień w obiektywie”

Agata Kęsicka - I miejsce

Bartosz Ratajczak - II miejsce

Jakub Wudarski  - III miejsce

Szkolny Konkurs ,, Moje leśne trofeum”

Maria Kowalska- I miejsce

Międzyszkolny Konkurs ,, Moje leśne trofeum”

Maria Kowalska - I miejsce

Szkolny Konkurs Plastyczno -Literacki ,, List Do św. Mikołaja”

Rozalia Sioma- III m-ce

  KLASA IIIA

 Szkolny Konkurs Plastyczno – Literacki ,, List Do św. Mikołaja”

 Natasza Piotrowska - wyróżnienie,

Międzyszkolna Mini Olimpiada Sportowa Klas 3 Szkoły Podstawowej Gminy Lubicz w Gronowie

Mateusz Grabowski, Szymon Łęgowski, Dawid Paszyński, Maksymilian

Rzepiński, Marcel Walterski - II miejsce

KLASA IIIB

Szkolny Konkurs Fotograficzny ,, Jesień w obiektywie”

 Jarosław Bendykowski- III miejsce

 Szkolny konkurs warcabowy

 Wiktor Mariański – III miejsce

 Szkolny Konkurs Plastyczno – Literacki ,, List Do św. Mikołaja”

Oliwia Gerszyńska – III miejsce

 Konkurs – ,,Jeszcze trochę wspomień’’

Patrycja Darłak – I miejsce

KLASA IIIC

Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej

Nikola Aniołkowska, Marcelina  Domin, Julia Ciżmowska – I miejsce

Emilia Wachowska – III miejsce

Konkura fotograficzny „ Jesień w obiektywie”

 Zuzanna Barcikowska – I miejsce

Konkurs plastyczny „Wkrótce święta”

Julian Luberadzki – I miejsce

 [KLASA III D

Szkolny Konkurs Fotograficzny ,, Jesień w obiektywie”

Jakub Worach -II miejsce

Konkurs – ,,Jeszcze trochę wspomień’’

Wiktoria Borkowska -  II miejsce

Zuzanna Więcek- wyróżnienie

Maja Hinc- wyróżnienie

KLASA III E

Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej

Nadia Szmidt

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW – SEMESTR I, ROK SZKOLNY  

   2016/17- SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI

WOJEWÓDZKI  KONKURS  PRZEDMIOTOWY  Z  MATEMATYKI  DLA UCZNIÓW  SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH

Tarka Maciej – kl. VI b – I miejsce na etapie szkolnym, zakwalifikowany do etapu rejonowego, w którym  wziął już udział i  zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w lutym.

Borkowska Zuzanna – kl. VI b –  II miejsce na etapie szkolnym.

Lubański Michał – kl. V b –  III miejsce na etapie szkolnym.

 „LIGA  ZADANIOWA”-  KONKURS  MATEMATYCZNY  KLAS VI  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  WOJEWÓDZTWA  KUJAWSKO – POMORSKIEGO

WYNIKI  ETAPU  SZKOLNEGO                                                                        

I miejsce – Tarka Maciej  – kl. VI b – zakwalifikowany do etapu rejonowego

II miejsce – Lubański Michał  – kl. V b  

III miejsce – Jaranowska Martyna – kl. VI c

Etap rejonowy tego konkursu trwa. Maciej Tarka bierze w nim udział.

21 stycznia będzie drugie, a 1 kwietnia  trzecie spotkanie konkursowe etapu

rejonowego.

WOJEWÓDZKI KONKURS KATARZYNKOWY

Dobrosława Puszczyńska VIB  – III miejsce

Szymon Gajdziński VIB - nagroda specjalna

Bartosz Biernacki  VIB– wyróżnienie

GMINNY KONKURS LINGWISTYCZNO-JĘZYKOWY-ENGLISH PROVERBS

 Szymon Gajdziński VIB -wyróżnienie

Kornelia Moszczyńska VIC-wyróżnienie

PLENER MALARSKI „NATURA I ARCHITEKTURA W TURZNIE’’

 Patryk Matuszak VIC-wyróżnienie

POWIATOWY KONKURS MUZYKA MISTRZÓW- piosenki zespołu THE BEATLES

Kornelia Moszczyńska VIC-wyróżnienie

SUKCESY SPORTOWE  

 II miejsce Gminny  Turniej  Piłki  nożnej  chłopców SP

Skład   drużyny:

- Jan Klejna

- Kołpacki  Marcin

- Lewandowski  Nikodem

- Rypiński Julian

- Biernacki  Bartosz

- Dorian Ronewicz

- Danecki Kamil

- Gajtkowski Jan

- Skierkowski Mikołaj

- Burdach Mateusz

 

 II miejsce w Gminnym  Turnieju  Unihoc’a  chłopców  SP :

- Jan Klejna

- Kołpacki Marcin

- Burdach Mateusz

- Jarkiewicz Jan

- Witowski Wojciech

- Siemiątkowski Nikodem

- Rypiński Julian

- Tarka Maciej

- Ronewicz Dorian

- Lewandowski Nikodem

 

II miejsce w Gminnym  Turnieju Piłki Halowej dziewcząt  SP :

- Szkodzińska Wiktoria

- Zygadło Kornelia

- Hryniewicz Anita

- Siemiątkowska Hanna

- Gołąbek Nikola

- Rutkowska Nikola

- Zarzycka Alicja

- Pastuszak Kamila

- Łęgowska Weronika

- Stolarska Julia

 

II miejsce  Gminny Turniej  Tenisa Stołowego dziewcząt SP w  grze indywidualnej:

-  Tometczak Martyna

Ogólnopolskie Turnieje Tańca

Kornelia Moszczyńska:

I miejsce - VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Żukowa

I miejsce - Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Szczecinku

I miejsce - Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Elblągu

NAGRODA za osiągnięcia sportowe w roku 2016 - wydana przez Wójta Gminy Lubicz

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW – SEMESTR I ROK SZKOLNY  

  2016/17- GIMNAZJUM

 

REJONOWY KONKURS PRZEDMIOTOWY Z FIZYKI

Natalia Meler III GC-awans do etapu rejonowego

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z BIOLOGII

Zuzanna Bączek IIIGB, Natalia Meler IIIGC  Oliwia Bielicka IIGB-awans do etapu rejonowego

Natalia Meler IIIGC-awans do etapu wojewódzkiego

 PLENER MALARSKI „NATURA I ARCHITEKTURA W TURZNIE’’

  III miejsce Kornelia Siemiątkowska IGC

II kujawsko-pomorskie podróże historyczne: wiek X-XV. Konkurs plastyczny dla szkół Miasta Torunia i powiatu toruńskiego" pod

 patronatem Prezydenta Torunia Pana Michała Zaleskiego oraz Starosty Toruńskiego Pana Mirosława Graczyka

 I miejsce Martyna Jeziorska IGB, 

 II miejsce Nadia Paga IGA, 

III miejsce Katarzyna Krawitowska IGC,

wyróżnienia Aleksandra Stępniewska IGC, Karol Kęsicki IGB, Julia Wudarska IGB

 WARSZTATY PLASTYCZNE ORGANIZOWANE PRZEZ GALERIĘ I OŚRODEK PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA "HURRRA TEKTURA’’ 

wyróżnienie Katarzyna Krawitowska IGC

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS OPOWIADANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM STORYTELLING

Joanna Gejda IIIGA-II miejsce

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

Joanna Gejda IIIGA-I miejsce i udział w etapie rejonowym konkursu.

 OKRĘGOWE ELIMINACJE  OLIMPIADY  HISTORYCZNEJ GIMNAZJALISTÓW(zaliczona części ustna etapu szkolnego  oraz  zakwalifikowanie  przygotowanych  prac  pisemnych)

Natalia Meler – kl. 3GC

Szymon Bednarski - kl.3GA

Joanna Gejda - kl.3GB

Natalia Gołębiewska - kl.2GB 

Marta Rochnińska -kl. 3GC

  

SUKCESY SPORTOWE  

I miejsce   Gminny  Turniej  Piłki  Siatkowej chłopców  Gimnazjum:

- Fritkowski  Kewin

- Wełnowski  Igor

- Dąbrowski Adam

- Dekowski  Karol

- Piechocki Paweł

- Waszewski Miłosz

- Osiński Mikołaj

- Maciąg Hubert

-Wierzbicki Paweł

- Buczkowski Patryk

- Gołaś Michał

- Szyjkowski Piotr

- Łowkiel Mikołaj

 Gminny Turniej  Tenisa Stołowego dziewcząt Gimnazjum w  grze indywidualnej:

I miejsce – Baprawska Izabela

 II miejsce  - Mróz Ewa

III miejsce  -  Sobiechowska Marta

Gminny Turniej  Tenisa Stołowego chłopców  Gimnazjum w  grze indywidualnej:

I miejsce – Wełnowski Igor

 II miejsce  - Dekowski Karol

III miejsce  -  Dąbrowski  Adam

 

I miejsce  w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego W  Indywidualnym  Tenisie  Stołowym Gimnazjada  chłopców:

 - Wełnowski Igor

I miejsce  w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego W  Indywidualnym  Tenisie  Stołowym Gimnazjada  dziewcząt:

- Baprawska Izabela

 I miejsce Drużynowy  Gminny  Turniej  Tenisa Stołowego chłopców Gimnazjum

Skład  drużyny:

-  Wełnowski Igor

-  Dekowski Karol

-  Dąbrowski Adam

 

 I miejsce Drużynowy  Gminny  Turniej  Tenisa Stołowego dziewcząt Gimnazjum

Skład  drużyny:

- Baprawska Izabela

- Mróz Ewa

- Sobiechowska Marta

I miejsce   Gminny  Turniej  Piłki  Halowej dziewcząt Gimnazjum:

- Guzowska Paulina

- Grzankowska Aleksandra

- Dąbrowska Aleksandra

- Miedzak Julia

- Borzym Kornelia

- Pawlikowska Klaudia

- Stępniewska Aleksandra

- Kawczyńska Agata

- Żurawska Oliwia

- Lasecka Michalina

I miejsce   Gminny  Turniej  Piłki  Halowej chłopców  Gimnazjum:

- Fritkowski  Kewin

- Wełnowski  Igor

- Dąbrowski Adam

- Dekowski  Karol

- Osiński Mikołaj

- Maciąg Hubert

- Buczkowski Patryk

- Gołaś Michał

- Wiśniewski Jakub

- Świeczkowski Karol

 

Laureaci!

MAMY  LAUREATÓW

Maciej Tarka  uczeń klasy VI b  został  laureatem WOJEWÓDZKIEGO   KONKURSU  PRZEDMIOTOWY  Z  MATEMATYKI  DLA UCZNIÓW  SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH

Nauczycielem przygotowującym Maćka jest pani mgr Katarzyna Rzepecka.

 

Natalia Meler uczennica klasy IIIGC została laureatem WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII

Nauczycielem przygotowującym Natalię jest pani mgr Małgorzata Komór.

 

 

Uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Konkurs: Opowiadania w Języku Angielskim Storytelling.

W poniedziałek 5 grudnia, uczennica naszego gimnazjum – Joanna Gejda, wywalczyła II miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Opowiadania w Języku Angielskim Storytelling, zorganizowanym przez II LO w Toruniu. Asia wystąpiła z opowiadaniem “A nimble mind” – fragment książki pt. Matilda autorstwa Roalda Dahl. To już kolejny sukces Asi w opowiadaniu po angielsku, w zeszłym roku z tego samego konkursu Asia wróciła z wyróżnieniem. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych udanych występów!
 
View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/osiagniecia?start=5#sigProIdf78c79db40

Certyfikat Szkoły Demokracji

Certyfikat Szkoły Demokracji
 
W piątek, 29 kwietnia w obecności wszystkich uczniów Gimnazjum, przekazaliśmy na ręce Pani Dyrektor certyfikat uprawniający nas do tytułu SZKOŁA DEMOKRACJI. Jesteśmy jedną z 87 szkół w całej Polsce, które mogą cieszyć się tym tytułem. Będziemy się starali kontynuować dobre praktyki demokratyczne w naszej szkole. W celu zapoznania się ze szczegółami podsumowania projektu, zapraszamy do zajrzenia na facebooka Szkoły Demokracji: https://www.facebook.com/SuMajaGlos/
Samorząd Uczniowski Gimnazjum
 
View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/osiagniecia?start=5#sigProId6d1f812e60

Strona 2 z 5