Sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych

S U K C E S Y    U C Z N I Ó W

W   K O N K U R S A C H   P R Z E D M I O T O W Y C H

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2012/2013.

SZKOŁA PODSTAWOWA

  • KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO
    1. Szefler Martyna – klasa VI a
    2. Gajtkowska Matylda – klasa VI b  
  • KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI  
    1. Widła Kinga – klasa VI b  
  • KONKURS MATEMATYCZNY „LIGA ZADANIOWA”  
    1. Walczak Manuela – klasa VI b
    2. Widła Kinga – klasa VI b
    3. Widliński Kamil – klasa VI b
    4. Muchalska Michalina – klasa VI b
    5. Bączek Zuzanna – klasa V b
    6. Guranowski Szymon – klasa V b
    7. Śliwicka Alicja – klasa V c  
  • KONKURS PRZEDMIOTOWY Z PRZYRODY
    1. Drozdowski Brajan – klasa VI b
    2. Jacek Szymon – klasa VI b
    3. Kalczyński Bartosz – klasa VI b
    4. Widliński Kamil – klasa VI b
    5. Widła Kinga – klasa VI b
    6. Szefler Martyna – klasa VI a

GIMNAZJUM

  • KONKURS PRZEDMIOTOWY Z BIOLOGII
  1. 1. Wiśniewska Agata – klasa IIIGA
  1. 2. Wróbel Monika – klasa IIIGC
  • KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO
    1. Małek Adrian - klasa IIGB
    2. Narewska Natalia – klasa IIGB
    3. Wiśniewska Agata – klasa IIIGA

Do etapu wojewódzkiego w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2012/2013 zakwalifikowały się

  1. 1. Widła Kinga -  klasa VIb z matematyki
  1. 2. Wróbel Monika – klasa IIIGC z biologii

Sukcesy uczniów w konkursach szkolnych i poza szkołą sem.I 2012/2013

S U K C E S Y    U C Z N I Ó W

W   K O N K U R S A C H   S Z K O L N Y C H 
I   P O Z A   S Z K O Ł Ą

sem. I  rok szk. 2012/2013

SZKOŁA PODSTAWOWA

v  KONKURS WIEDZY O TORUNIU„ X KONKURS KATARZYNKOWY”

w  Jacek Szymon – klasa VI b  

♦  Gejda Joanna – klasa V b  

v  SZKOLNY KONKURS INTERPRETACJI„ NIESFORNI BOHATEROWIE            W WIERSZACH”  

I miejsce – Linert Jakub klasa Ia

Babiarz Kacper klasa IIIc

v  KONKURS SZKOLNY NA WYKONANIE ZIELNIKA DLA KLAS IV -                       „ BARWY  JESIENNYCH LIŚCI”   

I miejsce – Kiełbasa Magdalena IVa

II miejsce – Stasiak Jakub IVa

III miejsce – Piankowski Jakub IVa

Sudoł Wiktoria IVa

v  KONKURS SZKOLNY Z OKAZJI AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA –  „KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ, NIE ŚMIECĘ”  

I miejsce – Ardanowska Kinga – klasa VI a

II miejsce – Leszczyńska Agnieszka – klasa VI a

III miejsce – Ulewicz Anna – klasa VI a

v  SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „KASZTANIAKI”  

I miejsce – Stępniewska Aleksandra – klasa III a

Małek Patrycja – klasa III a  

v  SZKOLNY KONKURS „ NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY”   

I miejsce – Talaś Izabela – klasa III b

II miejsce – Adamczewska Paulina – klasa I b

Puszczyńska Dobrosława – klasa II b

III miejsce – Małek Patrycja – klasa III a

Łukiewicz Szymon – klasa III b

Feliniak Sandra – klasa III c

wyróżnienie – Stępniewska Aleksandra – klasa III a

v  SZKOLNY KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”  

I miejsce – Gajtkowski Jan – klasa I b

Klejna Jan – klasa II b

Siemiątkowski Nikodem – klasa II c

Maziarska Dominika – klasa III c

Siemiątkowska Kornelia- klasa III a

wyróżnienie – Moszczyńska Kornelia – klasa II c

Jaranowska Martyna – klasa II c

Siemiątkowska Hanna – klasa II c

Jenczewski Krzysztof – klasa II c

Olszewski Hubert – klasa III a

Nowak Igor – klasa II b

Gajdziński Szymon – klasa II b

Zygadło Kornelia – klasa II b

v  SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OPOWIEŚĆ BOŻONARODZENIOWEGO DRZEWKA  

I miejsce – Gajtkowski Karol – klasa III a

Machnowicz Klaudia – klasa III a

v  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY (organizator – SP 16)                                        „ MOJE TROFEUM  LEŚNE”    

II miejsce – Gajtkowski Karol – klasa III a

III miejsce – Gajdziński Szymon – klasa II b

wyróżnienie – Dymerski Maciej – klasa I b

v  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „DZIECIĘCY TURNIEJ ATARI GO”                          (W SP W ZŁOTORII)

I miejsce – Widliński Mikołaj – klasa III b

III miejsce – Bednarska Julia – klasa III b

v  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY                                                  „POSTAĆ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” (SP NR 8 W TORUNIU)

I miejsce – Łyszcz Agnieszka – klasa III b

II miejsce – Widliński Mikołaj – klasa III b

v  MISTRZOSTWA  WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH                  „WARCABY KLASYCZNE 2012”

I miejsce – kategoria chłopcy- Brajan Drozdowski - klasa VIb 

II miejsce – kategoria chłopcy Kamil Widliński - klasa VIb 

I miejsce -  kategoria dziewczynki Kinga Widła - klasa VIb 

I miejsce – drużyna SP w Grębocinie

Kinga Widła  

Brajan Drozdowski

Kamil Widliński 

v  RODZINNY TURNIEJ WARCABOWY

Klasyfikacja indywidualna

Kategoria - uczeń

1.     Drozdowski Brajan -   klasa VIb                                           medal złoty

2.     Widliński Mikołaj   -   klasa IIIb                                           medal srebrny

3.     Gajtkowski Jan       -   klasa Ib                                               medal brązowy

Kategoria - rodzic

1.    p. Wierzbicka Justyna                                                          medal złoty

2.    p. Drozdowski Janusz                                                          medal srebrny

3.    p. Gajdziński Ryszard                                                          medal brązowy

Klasyfikacja zespołowa - zwycięzcy

1.    Brajan Drozdowski - klasa VIb  + p. Janusz Drozdowski     puchar Wójta Gminy  Lubicz

2.    Jan Gajtkowski-   klasa Ib  + p. Andrzej Gajtkowski

3.    Mikołaj Widliński - klasa IIb  + p. Katarzyna Widlińska

4.    Szymon Gajdziński - klasa IIb  + p. Ryszard Gajdziński

5.    Damian Błotnicki -  klasa IGB  + p. Leszek Błotnicki

6.    Szymon Jacek - klasa VIb  + p. Sławomir Jacek

 

GIMNAZJUM

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI O JANIE PAWLE II 

I miejsce – Jacek Jakub

v  XXI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK do etapu rejonowego przeszły: 

  • Zuzanna Tucholska – klasa IIGA
  • Monika Wróbel  - klasa IIIGC
  • Aleksandra Głowacka  -klasa IIIGA
  • Agata Wiśniewska  -klasa IIIGA
  • Sandra Wochna – klasa IIIGA
  • Aleksandra Wieczorek – klasa IIGA

v  TRZECU MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS OPOWIADANIA w JĘZYKU ANGIELSKIM  „STORYTELLING” 

  • Marta Kurkowska, wyróżnienie-  za opowiadanie pt. FamilyLetters

S U K C E S Y   S P O R T O W E  U C Z N I Ó W

I sem. 2012/2013 

* II miejsce w Eliminacjach  Wojewódzkich Turnieju Piłki Nożnej chłopców rocznik 2001- 2002.

Szkołę reprezentowali:

- Hubert Maciąg

- Michał Gołaś

- Szymon Guranowski

- Jakub Wiśniewski

- Kewin Fritzkowski

- Mikołaj Osiński

- Jakub Jędryczko

- Miłosz Waszewski

- Krystian Czmut

* III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w Piłce Nożnej dziewcząt  Gimnazjum 19.10.2012

Skład reprezentacji szkoły:

- Agata Wiśniewska kl. III bramkarz – kapitan drużyny

- Karolina Chmiel  kl. III

- Paulina Goj kl. II

- Emilia Klugowska kl. II

- Klaudia Grodzicka kl. I

- Paulina Frątczak kl. I

- Monika Bladowska kl. I

- Natalia Krawaczyńska kl. I

- Emilia Szyjkowska kl.I

- Monika Betkier kl. I

* II miejsce  Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców klas  IV-VI  S.P. 12.10.2012

Skład:

- Hubert Maciąg

- Kamil Widliński

- Bartosz Tonderski

- Dominik Śmigielski

- Piotr Wiśniewski

- Paweł Wiśniewski

- Szymon Jacek

- Brajan Drozdowski

- Mateusz Adamczewski

* I miejsce (drużynowo ) Wyścig  Kolarski dla  uczniów  klas IV- V S.P.   14.10.2012

Skład:

- Stanisław Sak  -  II m-ce (indywidualnie )

- Jakub Wiśniewski   - III m-ce (indywidualnie )

- Kamil Figurski

- Wiktor Klonowski

- Rafał Sak

- Miłosz Wojtowicz

- Kacper  Klonowski

* III miejsce Gminne Zawody Unihoca  chłopców Szkół  Podstawowych -  10.11.2012

Skład  drużyny:

1. Buczkowski Patryk

2. Gołaś Michał

3. Kamil Widliński

4. Patryk Połomka

5. Dawid Kraśniewski

6. Brajan Drozdowski

7. Szymon Jacek

8. Bartek Tonderski

9. Mateusz Adamczewski

10. Dominik Biernacki

*  I miejsce Zawody Gminne Halowa Piłka Nożna chłopców S.P.  - 15.12.2012.

Skład drużyny:

  1. Aleksander Nikiel
  2. Hubert Maciąg
  3. Dominik Śmigielski
  4. Bartek Tonderski
  5. Dawid Wojtowicz
  6. Paweł Wiśniewski
  7. Jakub Wiśniewski
  8. Dawid Kraśniewski

* I miejsce Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców S.P. - 04.01.2013

Skład drużyny:

  1. Aleksander Nikiel
  2. Hubert Maciąg
  3. Dominik Śmigielski
  4. Bartek Tonderski
  5. Dawid Wojtowicz
  6. Paweł Wiśniewski
  7. Kamil Widliński
  8. Dawid Kraśniewski

*Alicja Śliwicka

  • III miejsce  w  Mistrzostwach  Polski Juniorów w Szachach Szybkich Grupa dziewcząt do lat 12 -  Warszawa, 02-04.08.2012r
  • I miejsce w Mistrzostwach  Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych Grupa dziewcząt do lat 12 Warszawa, 04-05.08.2012r.
  • XX miejsce w Mistrzostwa Świata Juniorów Grupa dziewcząt do lat 12
    (World Youth Championships 2012 - U12 Girls)  Maribor, Słowenia 07-19.11.2012r.
  • II miejsce w Mistrzostwach Europy e szachach błyskawicznych -  grupa dziewcząt do 12 lat- Warszawa 14.12.2012
  • III  miejsce w Mistrzostwach Europy w  szachach szybkich -  grupa dziewcząt do 12 lat- Warszawa 15- 16.12.2012

UKS ,,SPRINT” W GRĘBOCINIE - IV miejsce w klasyfikacji drużynowej
Wojewódzkiej Ligi UKS w kat. ,,Żak” w 2012r.

  • Mistrzostw Gminy w kolarstwie ,,Kryterium Asów- październik 2012 Lubicz

- klasyfikacja drużynowa – 1m SP Grębocin

-klasyfikacja indywidualna- klas IV – IV miejsce Kacper  Klonowski

V miejsce Rafał Sak

- klasyfikacja indywidualna- klas IV – II miejsce Stanisław Sak aw

-  IIImiejsce Jakub Wiśniewski

*Aleksander Nikiel członek kadry wojewódzkiej Młodzików w kolarstwie

  • III miejsce w klasyfikacji generalnej dwuetapowego ogólnopolskiego wyścigu kolarskiego ,,Po Nizinie Ciechocińskiej” 18- 19.08.2012r.
  • I miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach  w jeździe dwójkami, Robakowo 22.09.2012r
  • III miejsce w Kryterium Asów w Lubiczu w kat ,,Żak” 14.10.2012r.
  • V miejsce w klasyfikacji generalnej Wojewódzkiej Ligi UKS w kat. Żak

*Jakub Rypiński

  • VI miejsce w Mistrzostwach Województwa w kolarstwie szosowym w Jabłonowie

Pomorskim 09.09.2012r

  • 12  miejsce w klasyfikacji generalnej Wojewódzkiej Ligi UKS w kat. Żak

Osiągnięcia uczniów w I semestrze

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
W  I   SEMESTRZE  2012/2013

SZKOŁA PODSTAWOWA

NAJWYŻSZA ŚREDNIA

1.  Kinga Widła           -klasa VIb - 6,0

2.  Martyna Szefler   - klasa VIa – 5.6

3.  Justyna Tabor       - klasa VIa – 5.6

Klasa IVb - 4,4

GIMNAZJUM

NAJWYŻSZA ŚREDNIA

1.  Agata Wiśniewska    -klasa IIIGA - 5,27

2.  Karina Araszewicz    -klasa IIGA   - 5,18

3.  Kamil Łucki                - klasa IGA   - 5,07

Klasa IIIGC – 3,92