Osiągnięcia uczniów sem. II

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014 – II semestr

 

 Klasy 1 – III

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu
Maciej Tarka – 3b – nagroda II stopnia czyli III miejsce

 

VII Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Melting Pot” 2014

II m-ce – Filip Kaczmarczyk – 2b

III m-ce – Michał Lubański – 2b

VII m-ce – Martyna Śliwa – 1a

 

Gminny Konkurs na interpretację wierszy Wandy Chotomskiej „Kram z wierszykami”

I m-ce – Kornelia Mieszczyńska – 3c

I m-ce – Martyna Jaranowska – 3c

wyróżnienia –  Marianna Malinowska – 2a

                        Julia Paradowska – 2a

 

Powiatowy Konkurs na interpretację wierszy Wandy Chotomskiej „Kram z wierszykami”

I m-ce – Kornelia Moszczyńska – 3c

II m-ce – Martyna Jaranowska – 3c

Gminny Konkurs Teatru Jednego Aktora

I m-ce – Kornelia Moszczyńska – 3c

I m-ce – Wiktoria Ryczkowska – 3c

wyróżnienie –  Paulina Szymel – 3a

 

Szkolny Konkurs Teatru Jednego Aktora

I m-ce – Kornelia Moszczyńska – 3c

II m-ce – Wiktoria Ryczkowska – 3c

III m-ce – Paulina Szymel – 3a

wyróżnienie – Zofia Kalczyńska – 3b

 

Szkolny Konkurs Matematyczny

Klasy I

I m-ce – Daria Kamińska – 1a

III m-ce – Wiktoria Szkodzińska – 1a

Klasy II

I m-ce – Oliwier Klejer – 2a

II m-ce – Jakub Linert – 2a

II m-ce – Paweł Chmiel– 2b

II m-ce – Jakub Krawitowski – 2a

II m-ce – Dominik Walenciak – 2a

III m-ce – Kacper Koźmierski – 2a

III m-ce – Michał Lubański – 2b

III m-ce – Michał Lubański– 2b

Klasy III

I m-ce – Maciej Tarka – 3b

II m-ce – Martyna Jaranowska– 3c

III m-ce – Jan Klejna – 3b

III m-ce – Paulina Wiśniewska – 3a

 

 Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

Klasy I

I m-ce – Maksymilian Wojasiński – 1b

II m-ce – Damian Jasek 1a

III m-ce – Joanna Stasiorowska – 1b

Klasy II

I m-ce – Filip Kaczmarczyk – 2b

I m-ce – Michał Lubański – 2b

II m-ce – Oliwier Kłutkowski – 2b

III m-ce – Mikołaj Skierkowski – 2b

Klasy III

I m-ce – Maciej Tarka - 3b

II m-ce – Dominika Jędrzejczak – 3a

III m-ce – Wiktoria Rumińska – 3a

 

 

Szkolny Konkurs Fotograficzny „Wiosna w obiektywie”

II m-ce – Aleksander Winniewski – 1b

III m-ce – Wiktoria Koc – 1b

I m-ce – Julia Paradowska – 2a
I m-ce – Dobrosława Puszczyńska – 3b

I m-ce – Michał Lubański – 2b

I m-ce – Alicja Zarzycka – 2b

II m-ce – Filip Kaczmarczyk – 2b

II m-ce – Bartosz Betlejewski – 2b

II m-ce – Klaudia Drapiewska – 2b

II m-ce – Kornelia Moszczyńska – 3c

I m-ce – Martyna Śliwa – 1a
III m-ce – Oliwia Oporek – 1a

III m-ce – Mikołaj Bartkiewicz – 1a

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”
I m-ce – Filip Kaczmarczyk – 2b

I m-ce – Maciej Tarka – 3b

II m-ce – Maciej Dymerski – 2b

III m-ce – Jakub Linert  - 2a

III m-ce – Klaudia Drapiewska  - 2b

 

Szkolny Konkurs Ekologiczny

 

I m-ce – Mikołaj Bartkiewicz , Oliwia Oporek , Damian Jasek, Jakub Wróblewski – 1a (zespołowo)

I m-ce  - Mikołaj Subocz, Joanna Stasiorowska, Maksymilian Wojasiński, Wiktoria Koc – 1b (zespołowo)

I m-ce – Jakub Linert,  Kaj Sobierajski, Bartosz Paga, Jakub Krawitowski – 2a (zespołowo)

I m-ce  - Bartosz Betlejewski, Klaudia Drapiewska, Roksana Zuchniak – 2b (zespołowo)

I m-ce – Jan Klejna, Szymon Gajdziński, Dobrosława Puszczyńska, Kornelia Zygadło - 3b (zespołowo)

II m-ce – Justyna Wichowska , Kinga Piasecka, Maciej Wojtunik, Karol Ezman – 3c (zespołowo)

III m-ce – Martyna Wojasińska, Patrycja Wieszczak, Agata Kalita, Aleksandra Szefler – 3a (zespołowo)

 

Szkolny Turniej Wiedzy i Umiejętności dla klasy II

I m-ce – Jan Gajtkowski – 2b

II m-ce – Oliwier Klejer – 2a

III m-ce – Paweł Chmiel  - 2b

Szkolny Konkurs Czytelniczy

I m-ce – Bartosz Biernacki – 3b

II m-ce – Dawid Rzepiński – 3a

III m-ce – Patrycja Wieszczeki – 3a

wyróżnienie – Michał Koziecki – 1a

 

Konkurs Czytelniczy dla klas III

I m-ce – Julia  Glińska – 3b

II m-ce – Dominika Jędrzejczak – 3a

III m-ce – Wiktoria Rumińska – 3a

 

Mini Lista Przebojów

Klasy I i II

I m-ce :  duet z kl. 2b w składzie :Izabela Drążkowska i Paulina Adamczewska za piosenkę pt. „My Słowianie”

 

II m-ce egzekwo:

- formacja dziewcząt z klasy. 1b: Amelii Molek, Wiktorii Koc, Mariki Dębskiej za piosenkę E. Farny

 - oraz Kaj Sobierajski z klasy. 2a za wykonanie piosenki M. Jacksona

­

III m-ce: Nikola Rutkowska i Nikola  Nietopiel - klasa 2a - za piosenkę E. Farny

 

wyróżnienie:

 Martyna Wudarska, Martyna Śliwa i Ines Ronewicz -  klasa 1a

Klasy III

I m-ce : formacja z klasy 3c „Panny młode ” za  piosenkę Katy Perry

 w składzie: Wiktoria Ryczkowska, Martyna Jaranowska, Nikola Gołąbek, Kornelia Moszczyńska, Hanna Siemiątkowska i Dorian Ronewicz 

 

II m-ce egzekwo:

 - formacja „Piersi”  z kl. 3a w wykonaniu Pauliny Szymel, Agaty Kality, Wiktorii Rumińskiej,  Mikołaja Hinca, Nikodema Sokołowskiego, Norberta Sokołowskiego, Kacpra Barkowskiego, Eryka  Fritzkowskiego

i Jakuba Buczkowskiego

- Anita Hryniewicz z kl. 3a za utwór Rihanny

 

III m-ce za piosenkę pt. „Wyginam śmiało ciało” uczniom z kl. 3b

Zofii Kalczyńskiej, Dobrosławie Puszczyńskiej, Wiktorii Radzkiej, Kornelii Zygadło i Kamilowi Danieckiemu

 

wyróżnienia:

- Paulinie Szymel, Julii Jankowskiej, Agacie Kalita, Wiktorii Rumińskiej,  Patrycji Wieszczek, Martyny Wojasińskiej i Izabeli Bąk  z kl. 3a za piosenkę E. Farny

- Szymonowi Gajdzińskiemu z kl. 3b

- formacji z kl. 3c w sakładzie : Justyna Wichowska, Martyna  Dynak,  Kinga Piasecka,  Martyna Tometczak i Tymoteusz Bicki za utwór pt. „Makarena”

 

 

Szkolny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II Droga do świętości”

- Rakieta Kosmiczna dla Jana Pawła II

nagroda – Julia Paradowska – 2a

nagroda – Weronika Łegowska – 2a

nagroda – Malwina Gumowska – 2a

nagroda – Kamila Pastuszak – 2a

 

wyróżnienie – Jakub Bylski – 1a

wyróżnienie – Martyna Wudarska – 1a

wyróżnienie – Michał Koziecki – 1a

 

- Pocztówki elektroniczne

nagrody:

Dobrosława Puszczyńska- 3b

Michał Kozicki – 1a

 

- Prace plastyczne

nagrody: –       Zofia Kalczyńska – 3b

Bartek PeplauIa i Sebastian Lewicki – 1b 

Szymon Gajdziński – 3b

Roksana Zuchniak – 2b

Dobrosława Puszczyńska – 3b  (za udział we wszystkich konkursach)

 

 

Klasy IV – VI

VI Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny

Kategoria test

VI m-ce w kraju , I m-ce w szkole – Wojciech Małkiewicz – 4b

II m-ce – Jakub   Stasiak – 5a

III m-ce – Karol Gajtkowski  - 4a i Dominik Drożdżewski -  4b

Kategoria praca fotograficzna

I m-ce – Monika   Hłosta– 5b

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny

etap szkolny (kategoria – test)

I m-ce  -– Joanna Gejda – 6b

II m-ce  -– Jakub Stasiak – 5a, Paweł Wierzbicki – 6b

III m-ce  -– Szymon Guranowski – 6b

etap szkolny (kategoria – album)

I m-ce – Julia   Konieczna– 5b

 

Liga Zadaniowa organizowana przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu

III m-ce – Szymon Guranowski – 6b

III m-ce – Alicja Śliwicka – 6c

wyróżnienie – Zuzanna Bączek – 6b

 

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu

1.     Wojciech Małkiewicz – 4b - nagroda II stopnia

2.     Dominik Drożdżewski – 4b - nagroda II stopnia

3.     Mikołaj Widliński - 4b - nagroda II stopnia

4.     Oliwia Bielicka - 5b - nagroda II stopnia

5.     Szymon Guranowski - 6b - nagroda II stopnia

6.     Zuzanna Bączek - 6b - nagroda II stopnia

 

Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs Matematyczno-informatyczny w Obrowie

II m-ce – Wojciech Małkiewicz – 4b

III m-ce – Paulina  Lewicka – 5a

III m-ce – Monika  Hłosta – 5b

 

XVII Międzyszkolny  Konkurs Ortograficzny o Puchar Wójta Gminy Lubicz

- etap szkolny: 12 uczniów

I m-ce – Natalia  Meler– 6c

II m-ce – Zuzanna  Bączek– 6b

III m-ce – Oliwia  Bielicka– 5b

- etap gminny:

III m-ce – drużynowo (ww. uczennice)

 

Gminny polsko-angielski konkurs wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia „TOMATO TIME, CZYLI PORA NA POMIDORA”

III m-ce – Kornelia Siemiątkowska – 4a, Alicja Śliwicka – 6c, Natalia Meler – 6c (zespołowo)

 

Gminny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

II m-ce – Natalia Meler – 6c

 

Szkolny Konkurs Mitologiczny

I m-ce – Wojciech Małkiewicz – 4b

VIII m-ce – Jakub Stasiak – 5b

 

Sukcesy w turniejach tanecznych

Karol Gajtkowski - 4a:

IV m-ce - Kujawsko - Pomorska Liga  Taneczna - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Tucholi

kategoria 12- 13 F pary

 

II m-ce  - Kujawsko - Pomorska Liga  Taneczna - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Toruniu

kategoria 12- 13 F pary

 

 I m-ce - Kujawsko - Pomorska Liga  Taneczna - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Bydgoszczy

"II Open Bydgoszcz  Dance CUP"

kategoria 12- 13 F pary - awans do klasy sportowej E

 

Szkolny Konkurs Talentów

I m-ce – klasa 4a (zespołowo)

 

Szkolny Konkurs Czytelniczy

I m-ce – Karol Gajtkowski – 4a

II m-ce – Roksana Połomka – 5a

III m-ce – Oliwia Sochacka – 4a

 

Szkolny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II Droga do świętości”

- Rakieta Kosmiczna dla Jana Pawła II

nagrody: –       Michalina Kluska – 4a

Julia Bednarska- 4a

Marlena Wiśniewska – 4a

Magdalena Bednarska  - 4a

Marek Koziołek 5a

Wojciech Małkiewicz – 4b

Marek Skreczko – 4b

 Szymon Pączek – 4b

Jakub Stasiak 5a

Kacper Andziński – 6a

nagroda specjalna – klasa Va

- Pocztówki elektroniczne

nagrody: –       Julia Bednarska- 4a

Dominik Drożdżewski – 4b

Oliwia Burdach – 6b

Miłosz Waszewski – 6a

Wiktor Klonowski – 6a

Jakub Nowacki – 6a 

Wudarska Martyna

 

- Prace plastyczne

nagrody: –       Kacper Andziński – 6a

Tymoteusz Marcinkowski – 5a

Kuba Krzyżykowski – 4b,

Julia Gałązka 6

Sandra Dębska – 6c

 Julia Sulińska – 6a

Marta Rochnińska- 6c

Anna Taflińska- 6b

Natalia Meler – 6c

 AnieszkaPeplau – 6a 

Paulina Lewicka – 5a, 

Zuzanna Wierzbicka – 6c

Wójtowicz Miłosz – 5a 

Wiktoria Rutkowska – 4a, 

Laura Frank – 5a

 

- Wiersz o Janie Pawle II

nagrody: –       Laura Frank – 5a

Agata Szałkowska – 5a

Jakub Stasiak – 5a

Międzyklasowy konkurs na Powitanie Wiosny

I m-ce – klasa 4b

 

 

Gimnazjum

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

Karina Araszewicz – 3GA – laureatka

Mariusz Szmigiel 3GA - finalista

Martyna Zydorowicz 3GB - finalista

 

Międzyszkolny Konkurs wiedzy ekologicznej

III m-ce – Martyna Zydorowicz – 3GB

 

Konkurs wiedzy ekologicznej

 

I m-ce – Mariusz Szmigiel – 3GA

II m-ce – Martyna Zydorowicz – 3GB

III m-ce – Łukasz Jarząbkowski – 3GB

III m-ce – Weronika Skreczko – 3GB

 

Szkolny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II Droga do świętości”

- Rakieta Kosmiczna dla Jana Pawła II

nagrody: –       Mariusz Stasiak – 2GA

Jakub Bylski – 1GA

Paulina Szyjkowska -1GA

Emilia Baranowska -1GA,

Karolina Maliszewska - 1GA,

 Agata Tarkowska - 1GA,

Jagoda Kraińska -1GA, 

Matylda Gajtkowska -1GB,

Michalina Muchalska - 1GB,

Weronika Nicińska -1GB

Wiktoria Zygnerska -1GB,

Weronika Nawrocka -1GB,

Bartek Kalczyński -1GB,

Brajan Drozdowski -1GB

Mikołaj Mróz -1GB,

Mateusz Ogdowski -1GB,  

Jacek Wełnowski -1GB,

 

- Pocztówki elektroniczne

nagrody: –       Jakub Godurowski - 1GA, 

Dorian Borzym - 2GC, 

Paweł Mytlewski - 3GA,

Krystian Rutkowski - 3GA,

Wudarska Martyna

 

- Prace plastyczne

nagrody: –       Adrian Małek - 3GB ,

Natalia Wieczorek - 3GA ,

Matylda Gajtkowska - 1GB ,

Weronika Koc - 2GC ,

Agnieszka Leszczyńska - 1GA ,

Paulina Żurawska - 1GA , 

Agata Tarkowska - 1GA ,

Emilia Baranowska

 

Sukcesy sportowe

 

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW   II  semestr 2013/14:

 

 

 

II  miejsce  w Gminnym Turnieju  Koszykówki chłopców  Szkół Podstawowych marzec 2014  - Grębocin

 

 

Skład drużyny:

  1. Guranowski  Szymon
  2. Wiśniewski Jakub
  3. Jędryczko  Jakub
  4. Waszewski Miłosz
  5. Narewski Patryk
  6. Buczkowski Patryl
  7. Maciąg Hubert
  8. Fritzkowski Kewin
  9. Bednarski Szymon
  10. Piechocki  Paweł
  11. Osiński Mikołaj

 

 

 

 

 

I miejsce  w  I etapie  Ogólnopolskiego  Turnieju  Piłki Nożnej Caca-Cola Cup 2014 w kategorii dziewcząt  Gimnazjum:

 

Skład drużyny:

- Klaudia Grodzicka

- Paulina Goj

- Paulina Frątczak

- Monika Betkier

- Paulina Szyjkowska

- Monika Bladowska

-  Kinga Grabowska

- Maria Kowalska

- Wiktoria Cienkusz

- Wiktoria Sienkiewicz

 

 

 

 

 

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół w Gronowie 14 marca 2014 – Turniej Tenisa Stołowego:

 

I miejsce -  Julia Ambroziewicz

II miejsce - Iza Kossakowska

II miejsce – Mikołaj Mróz

 

 

I miejsce Gminny  Turniej  Halowej Piłki  Nożnej dziewcząt Gimnazjum 

28 styczeń  2014 w Lubiczu  Górnym

 

 

Skład drużyny:

1.Betkier Monika

2.Bladowska Monika

3.Czenkusz Wiktoria

4.Goj Paulina

5.Grabowska Kinga

6.Grodzicka Klaudia

7.Frątczak Paulina

8.Klugowska Emilia

9.Sienkiewicz Wiktoria

10.Szyjkowska Emilia

 

 

 

 

 

 

I miejsce Gminny  Turniej Koszykówki   chłopców  Gimnazjum 

28 styczeń 2014 w  Grębocinie

 

Skład  drużyny:

1. Połomka Patryk

2. Łucki Kamil

3. Błotnicki  Bartosz

4. Dąbrowski Kacper

5. Lewandowski Rafał

6. Ziemiewicz Mateusz

7. Żuchowski Emil

8. Jarząbkowski Łukasz

9. Muzalewski Błażej

 

 

 

 

 

III miejsce  Gminny Turniej Halowej Piłki  Nożnej  chłopców SP 22.02.2014

w Lubiczu Górnym

 

Skład drużyny:

1.Hubert Maciąg

2. Patryk Buczkowski

3. Mikołaj Osiński

4. Jakub Jędryczko

5. Dominik Biernacki

6. Jakub Wiśniewski

7. Miłosz Waszewski

 II miejsce w Regionalnej   Gimnazjadzie  Siatkarskiej 

 (Trójki  Siatkarskie  chłopców) 15.04.2014 Toruń

Skład drużyny:

- Kacper Klejna

- Emil Żuchowski

- Jakub Osiński

- Paweł Szmidt

 

 

 

 

 

III miejsce w Finale  Powiatowym  Piłki Nożnej  dziewcząt  kategorii U -12 

Turniej  ,,Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” 17.03. 2014 Górsk

 

Skład drużyny:

  1. Czmut Julia
  2. Kaszkowiak  Amelia
  3. Weiss Amelia
  4. Borzym  Kornelia
  5. Guzowska Paulina
  6. Miedzak Julia
  7. Grzankowska Aleksandra
  8. Tomaszewska Wiktoria

9.   Kraśniewska Natalia

10. Talaś Izabela

 

Szkolny  Turniej  Tenisa Stołowego  14 czerwca 2014 Grębocin

 

 

Wyniki  kategorii – dziewczęta klas IV-VI SP:

 

I miejsce – Izabela Baprawska

II miejsce – Oliwia Burdach

III miejsce – Marta Rochnińska

 

 

Wyniki  kategorii – chłopcy  klas IV-VI SP:

 

I miejsce – Szymon Guranowski

II miejsce – Paweł Wierzbicki

III miejsce – Damian Błotnicki

 

 

Wyniki  kategorii – dziewczęta klas I-III Gimnazjum:

 

I miejsce – Julia Ambroziewicz

II miejsce – Klaudia Grodzicka

III miejsce – Izabela Kossakowska

 

Wyniki  kategorii – chłopcy klas I-III Gimnazjum:

 

I miejsce – Jakub Osiński

II miejsce – Krystian Kraśniewski

III miejsce – Dawid Kraśniewski

 

 

Podsumowanie I semestru 2013/2014

Szkoła Podstawowa

Najlepsze wyniki osiągnęły klasy: 

4B - średnia           - 4,34

4A- średnia             - 4,32

6C - średnia           - 4,21

Najlepsza frekwencja – klasa 4A – 95%

Najlepsi uczniowie:

Oliwia Bielicka          VB  - 5,55

Natalia Meler            VIC - 5,40 

Szymon Guranowski VIB - 5,30

 

Gimnazjum

Najlepsze wyniki osiągnęły klasy:

1GA – średnia – 3,97

3GA – średnia - 3,92

3GB - średnia – 3,63

Najlepsi uczniowie:

Martyna Szefler IGA              - 5,20

Monika Rojek IIGA                - 5,14

Julia Ambroziewicz IGA        - 5,13

Karina Araszewicz IIIGA        - 5,13 

Martyna Zydorowicz IIIGB   - 5,13

Czytaj więcej: Podsumowanie I semestru 2013/2014

Laureatka wyróżnienia II stopnia na szczeblu krajowym

Laureatka wyróżnienia II stopnia na szczeblu krajowym

Uczennica klasy Vc, Sandra Dębska została laureatką wyróżnienia II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”. Konkurs organizowany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Uczestnicy mogli wziąć udział w jednej z dwóch form konkursu: prac indywidualnych lub w teście wiedzy historycznej, składającym się z pytań z zakresu najważniejszych, przełomowych wydarzeń historii Polski w oparciu o program nauczania oraz zwięzłej części opisowej dotyczącej zagadnień Regionu.

Sandra wzięła udział w konkursie prac indywidualnych. Opracowała „Przewodnik historyczny po moim Regionie”. Praca Sandry została wysoko oceniona przez Jury powołane przez patronów naukowych konkursu. Drugi wynik w szkole za pracę indywidualną uzyskała Alicja Śliwicka, uczennica klasy Vc. W teście wiedzy najlepszy wynik uzyskał Jakub Zieliński, uczeń klasy VIa. Konkurs w szkole zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka historii i języka polskiego Zofia Waszak.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko -Pomorskiego- w Warcaby Klasyczne

Ostatnie zwycięstwo naszych warcabistów ze Szkoły Podstawowej

1.03.2013 r. uczniowie z SP w Grębocinie wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych w Warcaby Klasyczne .

Walka o punkty była zaciekła. Jednak mistrzowie z Grębocina wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę, pokonali warcabistów z innych szkół bezapelacyjnie.

Zdobyli  I miejsce drużynowo oraz wysokie indywidualne miejsca, w kategorii dziewcząt

i chłopców.  Opiekunem drużyny od lat jest p. Mariola Marcinkowska. Gratulujemy sukcesu.

Poniżej została zamieszczona szczegółowa punktacja.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Szkół Podstawowych w Warcaby Klasyczne 2013

SP nr 3 Toruń  – 01.03.2013 r. – Wyniki ogólne


Zwycięzcy – kategoria dziewcząt i chłopców

Miejsce

Dziewczęta

Chłopcy

I

Wiktoria Bajka

SP nr 3 Toruń

Szymon Guranowski

SP Grębocin

II

Kinga Widła

SP Grębocin

Kamil Widliński

SP Grębocin

III

Julia Humin

SP 60 Bydgoszcz

Brajan Drozdowski

SP Grębocin

Wyróżnienie dla

najmłodszych

Julia Stanowska

OSM I st. Włocławek

Miłosz Balcerowski

OSM I st. Włocławek

Klasyfikacja drużynowa szkół – wyniki

Miejsce

Nazwa szkoły

I

Szkoła Podstawowa w Grębocinie

II

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Toruniu

III

Szkoła Podstawowa w Czernikowie

IV

Szkoła Podstawowa Nr 7 w Świeciu

V

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. we Włocławku

VI

Szkoła Podstawowa Nr 60 w Bydgoszczy

VII

Szkoła Podstawowa Nr 25 w Toruniu

VIII

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Toruniu

*Sędzia zawodów – Jan Jasek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dwie Laureatki Konkursów Z Matematyki

DWIE  LAUREATKI  KONKURSÓW  Z  MATEMATYKI

Z dumą i radością informuję, że dwie moje uczennice odniosły sukces

w  pracy, której się podjęły.

KINGA  WIDŁA 

decyzją

Wojewódzkiej Komisji Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

dla uczniów szkół podstawowych

otrzymała  34 punkty na  36 możliwych do otrzymania

i  uzyskała tytuł

laureata konkursu przedmiotowego z matematyki

MANUELA WALCZAK 

decyzją

Wojewódzkiej Komisji Konkursu Ligi Zadaniowej z matematyki

dla uczniów szkół podstawowych

otrzymała  24 punkty na  30 możliwych do otrzymania

i  uzyskała tytuł

laureata konkursu Ligi Zadaniowej z matematyki

Laureatom konkursów organizowanych i współorganizowanych

dla uczniów szkół podstawowych przysługują następujące uprawnienia:

  1. wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie szkolnym;
  1. celująca roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych objętych zakresem treści konkursu;
  1. zwolnienie ze sprawdzianu i tym samym uzyskanie ze sprawdzianu najwyższego wyniku;
  1. przyjęcie do wybranego gimnazjum niezależnie od kryteriów określonych w statucie szkoły.

Ponadto

KINGA  WIDŁA

uzyskała tytuł

finalisty konkursu Ligi Zadaniowej z matematyki

Finalistom zawodów ostatniego stopnia konkursu wojewódzkiego  przysługuje wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie ukończenia  szkoły podstawowej.

Konkurs przedmiotowy z matematyki organizuje Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty.

Organizatorami konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa” są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty. Ponadto w Toruniu współorganizatorami konkursu są Wydział Edukacji Urzędu Miasta i Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty oraz Wydział Matematyki i Informatyki UMK sprawują także patronat nad Konkursem.

Kinga i Manuela są uczennicami ambitnymi, które mimo młodego jeszcze wieku potrafią wyznaczać sobie życiowe cele.

Gratuluję im tych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów nie tylko matematycznych.

TEKST PRZYGOTOWAŁA:  Katarzyna Rzepecka

Strona 4 z 5