baner strony

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 w Grębocinie

Przegląd Piosenki i Poezji

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18 marca 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXV Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki i Poezji w Toruniu. Konkurs rokrocznie organizowany jest przez Zespół Szkół nr 28 w Toruniu. Udział biorą uczniowie soliści i zespoły w trzech kategoriach wiekowych z całego województwa kujawsko - pomorskiego. W tegorocznej edycji jak zwykle było wielu utalentowanych młodych ludzi. Naszą szkołę reprezentował m.in. zespół wokalno - instrumentalny gimnazjum z połączonych sił klasy IGC, IIIGA i IIIGB. Wykonana przez grupę piosenka z repertuaru Stanisława Soyki "Tolerancja" z towarzyszeniem instrumentów na żywo, wzbudziła zachwyt jury i publiczności co przełożyło się na III miejsce z ponad dziesięciu rywalizujących zespołów. Podczas ogłaszania wyników jurorzy cytowali słowa zaczerpnięte z piosenki przez nas wykonywanej " Życie nie tylko po to jest, by brać", aby podkreślić jak był to żywiołowy i radosny popis utalentowanej młodzieży. Uczniów przygotowała do konkursu pani Magdalena Kuster.