Uczymy Dzieci Programować

Klasa Ib naszej szkoły od początku roku szkolnego bierze udział w Ogólnopolskim Programie edukacyjnym pod nazwą ”Uczymy Dzieci Programować". Obecnie kończy się III edycja przedsięwzięcia.
Pod koniec maja uczniowie uczestniczyli w wyzwaniu "Dzielmy się radością programowania". Do zrealizowania zadania przygotowywali się bardzo  starannie. Najpierw wykonali pięć zadań wstępnych. Skrupulatnie zaplanowali przebieg uroczystości, a następnie przed swoimi bliskimi popisali się umiejętnością kodowania. Zakodowane było prawie wszystko:  zaproszenia na Święto Rodziny i dekoracje. W słoiczku dobrych i miłych słów, który był upominkiem dla rodziców ukryli zakodowane życzenia. Tuż przed wizytą zaproszonych gości zgodnie z zakodowaną instrukcją, przygotowali dla bliskich słodki poczęstunek w postaci marchewkowych muffinek.
W dniu Święta Rodziny dzieci wraz z przybyłymi gośćmi spędziły czas na wspólnej zabawie połączonej z nauką kodowania. Rodzice pod kierunkiem swych pociech z wykorzystaniem tabletów odszukiwali ukryte i zakodowane litery, z których powstało hasło: KOCHAMY WAS! Kolejnym zadaniem było ułożenie na macie obrazka. Zadanie trzeba było wykonać zgodnie z instrukcją zawartą w zakodowanym wierszyku, który specjalnie na tę okazję ułożyła wychowawczyni klasy. Ponieważ Święto Rodziny zbiegło się w naszej szkole z Dniem Dziecka, dlatego też finałowym zadaniem było zaprogramowanie trasy dla ozobota w postaci ulubionego przysmaku milusińskich -  lodów. Na koniec dzieci popisały się przed bliskimi pięknym wykonaniem piosenki o swojej rodzince i ugościły rodziców samodzielnie przygotowanymi muffinkami.
Pierwszoklasiści radością, jaką przynosi kodowanie i programowanie podzielili się również z przedszkolakami, którzy przybyli na zajęcia otwarte. Prócz układania zakodowanego wierszyka brali udział w mini zawodach na najwyższą wieżę budowaną oczywiście zgodnie z kodem.

Ilona Bożejewicz - Gajtkowska

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/edukacja#sigProIdb82b1309d3
 

Humanista roku

Mamy finalistów Wojewódzkiego Konkursu Humanista Roku 2019. 10 maja nasze uczennice Martyna Jeziorska z klasy III gimnazjum i Zuzanna Borkowska z klasy VIII wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Humanista Roku, którego organizatorami są Szkoła Podstawowa w Lubiczu Górnym oraz Instytut Historii i Archiwistyki Wydziału Nauk Historycznych UMK w Toruniu.

W tym bardzo trudnym i wymagającym rozległej wiedzy konkursie nasze uczennice uzyskały tytuł finalisty. Gratulujemy! Opiekunem uczennic była pani Maria Florek.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/edukacja#sigProId0b4944a845

Nauka fotografii cyfrowej.

 

W ramach zajęć artystycznych klasy II gimnazjum realizują program nauki fotografii cyfrowej.Jednym z ostatnich zadań była sesja fotograficzna inspirowana twórczością malarzy. Zadaniem uczniów było wykonanie zdjęcia jak najbardziej podobnego do oryginalnego obrazu. Gimnazjaliści musieli przygotować odpowiednią scenografię, kostiumy i światło zgodne z wybranym obrazem. Zadanie przeszło nasze oczekiwania a efekty można oglądać bez końca.

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/edukacja#sigProIdd6c7a8d642

 

 

 

Strona 1 z 3