Biblioteka

Pasowanie na czytelnika!

Nowi czytelnicy biblioteki szkolnej w Grębocinie.

Tradycyjnie  każdego roku w marcu, w bibliotece szkolnej odbywa się uroczystość Pasowania uczniów klas 1 na czytelników.  Są konkursy, zgaduj - zgadula, "egzamin" ze znajomości literatury dziecięcej. Dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami funkcjonowania biblioteki, prawami  i obowiązkami czytelnika, prośbami książki. Po uroczystym ślubowaniu i  pasowaniu złotą księgą dzieci otrzymują pamiątkowe dyplomy, książeczki  i słodycze. Następnie po raz pierwszy samodzielnie wypożyczają książki.      

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/biblio#sigProId4297d9573a
                        

 

 

Święto Pluszowego Misia w Zespole Szkół nr 2 w Grębocinie.

 

Święto Pluszowego Misia w Zespole Szkół nr 2 w Grębocinie.

26 listopada 2015 roku w naszej szkole gościliśmy aktorów scen krakowskich, którzy przedstawili dla uczniów klas 0 – 3 bajkę pt.’’ Miś Ambroży’’. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, które spontanicznie włączały się do wspólnej zabawy z postaciami

z bajki. Spektakl ten obejrzeli uczniowie dzięki ścisłej współpracy Biblioteki szkolnej z Biblioteką Publiczną w Grębocinie.

To wydarzenie kulturalne było jednym z wielu organizowanych w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. ’’Książki naszych marzeń’’.

 

View the embedded image gallery online at:
http://grebocin.com/biblio#sigProId7a9a9942e4

Strona 1 z 2